
България 08.07.2022 09:22 Снимка: ДНЕС+
Доц. Ангел Кунчев: Страната ни е в нова COVID вълна, трябва да се вземат мерки
Страната ни е навлязла в нова COVID вълна, каза в ефира на „Здравей, България” по Нова ТВ доц. Ангел Кунчев, главен държавен здравен инспектор.
По думите му здравните власти трябва да вземат мерки за разпространението на коронавируса, за да не се стигне отново до препълнени болници.
Той смята, че има значителен дял скрита заболеваемост, а изследванията трябва да станат по-достъпни за хората.
"Апелирам Здравната каса също да прояви разбиране. Новозаразените са поне 4-5 пъти над официалната бройка. Виждате какво става във Франция, Гърция. Очаква се, че в средата и края на август да достигнем максимални стойности на заразените за тази вълна”, допълни Кунчев.
По думите му засега вирусът протича по-леко отпреди.
„Фактът, че ЕК удължи срока на зелените сертификати с още една година обаче, показва, че и те са притеснени. Строги мерки засега не се налагат”, каза още той.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09763 |
![]() |
1 | 2.25951 |
![]() |
10 | 3.85552 |
![]() |
100 | 4.16246 |
![]() |
1 | 1.67882 |
Последни новини
- 14:09 Масов бой пред полицията в Плевен, има пострадали двама полицаи
- 14:01 Пожар на АМ „Тракия“ след запалена кола, огънят обхвана и нива край пътя
- 13:53 Потребителската кошница е 101 лева спрямо 94 лева за миналата година
- 13:46 Русенка даде 900 лева на телефонни измамници
- 13:39 Турският парламент одобри продажбата на медицински канабис в аптеките
- 13:31 Спартак започва сезона с мач срещу Берое тази вечер
- 13:24 Над 200 флакончета с райски газ откри полицията във Варна при проверки през почивните дни
- 13:16 Вълчев: Реформите в българското образование включват промяна в учебните програми