“Дневник”: Българските фирми ще съдят Македония по случая със заловеното оръжие
България 29.05.2007 12:24
Четиримата български шофьори, които бяха арестувани, а по-късно освободени след разкриването на аферата “армейско оръжие” през декември миналата година, българската фирма “Емко” и транспортната фирма, за която те са работели, ще съдят Македония, научи македонският вестник “Дневник”.
Шест месеца след разкриването на аферата в обвинителния акт за съмнителната продажба на оръжие българските шофьори изобщо не се споменати и не е ясно дали ще има съдебен процес срещу тях.
Източниците на “Дневник” твърдят, че българските фирми ще поискат да получат обезщетение за това, че шест месеца са възпрепятствани да търгуват в Македония, а камионите на транспортната фирма все още са конфискувани от македонските следствени органи, макар че следствието срещу шофьорите е приключило. Възможно е шофьорите да се обърнат към съда за времето от десетина дни, през които те бяха в ареста.
След като бяха освободени от ареста, те се върнаха в България, която гарантира, че редовно ще се явяват, ако евентуално бъде образувано дело срещу тях.
Вчера в Скопие започна делото срещу осемте македонски граждани, които са обвинени по случая със заловеното оръжие на македонската армия. Съдебното заседание обаче беше отложено поради отсъствието на един от обвиняемите. Според прокуратурата обвиняемите са причинили щети на държавата за 690 000 долара.
На 14 декември 2006 г. македонското МВР залови в три български камиона на излизане от Скопие 300 броя картечници калибър 7,62 мм и 33 минохвъргачки калибър 120 мм., припомня “Дневник”. /БГНЕС
Шест месеца след разкриването на аферата в обвинителния акт за съмнителната продажба на оръжие българските шофьори изобщо не се споменати и не е ясно дали ще има съдебен процес срещу тях.
Източниците на “Дневник” твърдят, че българските фирми ще поискат да получат обезщетение за това, че шест месеца са възпрепятствани да търгуват в Македония, а камионите на транспортната фирма все още са конфискувани от македонските следствени органи, макар че следствието срещу шофьорите е приключило. Възможно е шофьорите да се обърнат към съда за времето от десетина дни, през които те бяха в ареста.
След като бяха освободени от ареста, те се върнаха в България, която гарантира, че редовно ще се явяват, ако евентуално бъде образувано дело срещу тях.
Вчера в Скопие започна делото срещу осемте македонски граждани, които са обвинени по случая със заловеното оръжие на македонската армия. Съдебното заседание обаче беше отложено поради отсъствието на един от обвиняемите. Според прокуратурата обвиняемите са причинили щети на държавата за 690 000 долара.
На 14 декември 2006 г. македонското МВР залови в три български камиона на излизане от Скопие 300 броя картечници калибър 7,62 мм и 33 минохвъргачки калибър 120 мм., припомня “Дневник”. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:06 Съдът регистрира партия "Прогресивна България"
- 08:58 Бивш министър в кабинета на Педро Санчес бе осъден на 24 години затвор за корупция
- 08:51 Бабиш забрани на чешкия президент да присъства на срещата на върха на НАТО
- 08:43 Антон Кутев: Искаше ми се да вървим много по-бързо, искаше ми се да сме много по-решителни
- 08:36 Иван Шишков: Къщите в "Баба Алино" трябва да бъдат съборени, няма друго решение
- 08:28 САЩ временно свалят петролните санкции срещу Иран
- 01:12 Хороскоп за вторник, 23 юни 2026 г.
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан