България 28.07.2023 23:05 Снимка: ДНЕС+
Димитър Главчев е новият шеф на Сметната палата
Кандидатурата на ГЕРБ/СДС Димитър Главчев, бивш народен представител от партията на Борисов и председател за няколко месеца на 44-то Народно събрание, оглави Сметната плата.
Номинацията му бе приета ударно от депутатите, за разлика от предходната точка - промените в Наказателния кодекс, която отне на народните представители повече от 8 часа.
Единственият му конкурент бе Нина Стоименова, издигната от "Възраждане".
В крайна сметка бившият председател на Народното събрание бе избран на поста шеф на Сметната палата със 148 гласа "за", 34 "против", а 6 народни представители се въздържаха. Кандидатът на "Възраждане" пък бе подкрепен само от 38 депутати, 44 бяха "против", а 99 се въздържаха.
"Както винаги, сме се ръководили по принципа за избор на най-добрия експерт и сме оставили настрана всякакви политически пристрастия", изтъкна Деян Николов от "Възраждане" в защита на партийната им кандидатура.
Председателят на парламентарната група на ГЕРБ Десислава Атанасова пък изчете професионалната биография на Димитър Главчев, преди кандидатурата му да бъде подложена на гласуване.
Припомняме, че на 20 юли Бюджетна комисия изслуша кандидатите за председател на Сметната палата Главчев и Стоименова. И двамата кандидати обещаха да проверят спрените одити.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:27 Кр. Георгиева: Краят на войната в Украйна няма да намали разходите за отбрана, но ще носи инвестиции
- 19:20 Полско издание: Русия удари с "Цар бомба", тя изравни със земята цял градски район (ВИДЕО)
- 19:13 Кирил Дмитриев: Зеленски забавя мирната офанзива, като отказва да отстъпи територия
- 19:06 Китай започна строежа на първата в света хибридна ядрена централа
- 18:57 Филмът за Мелания Тръмп тръгва с мащабна премиера
- 18:49 Медведев: Без ядрени оръжия, Русия вече нямаше да съществува
- 18:41 Акционери на LVMH искат яснота за наследника на Бернар Арно
- 18:34 Само за ден: Златото задмина историческата граница от 5100 долара за унция