България 24.10.2021 11:34 Снимка: ДНЕС+
Десислава Атанасова: Протегнатата ръка и диалогът са по-силни от юмрука
Десислава Атанасова от ГЕРБ заяви, че лидерът на партията Бойко Борисов има своето място в политиката и партията, но всеки, който прави различни сметки, е доста объркан.
Тя заяви, че в момента има доста по-важни въпроси за решаване, свързани с цената на тока, стоките и ковид кризата.
Пред Нова телевизия Атанасова обясни, че ГЕРБ всеки път са били готови да предложат кабинет, да носят отговорността за държавата и да съставят правителство.
„В нашата парламентарна група има хора, които могат да дадат решения за България и хора, които могат да носят отговорност”, каза Атанасова. Тя беше категорична, че партията винаги е правила разбор след управлението си и си е взимала поука.
„Ние винаги коригираме грешките си и не могат да приема, че за някои, който се твърди, че е нарушил Конституцията и законите да определя какъв е редът и с кого ще преговаря“, каза тя.
„Винаги ние сме протягали ръка, защото сме убедени, че протегнатата ръка и диалога са много по-силно средство, отколкото юмрука“, каза тя.
„Месеци наред се говореше за чегъртане. Без ГЕРБ правителство не може да се състави. Ние сме в коалиция с народа и след това търси допирни точки по програми и приоритети“. Според нея е важно да има диалог между партиите в 47-о Народно събрание.
„Политическото лицемерие трябва да приключи, но заради системните партии в 45 и 46 НС беше възможно да се вземат важни решения“.
„В момента управлението е провал. Светът посрещна тази пандемия без ваксина, а сега има препарати. У нас се пропусна време, от вчера има клип в социалните мрежи, че се слага ваксина с изтекъл срок. Когато Кацаров трябваше да подготвя ваксинационна кампания, той чегърташе успелите български лекари“, каза Атанасова./NOVA
Още по темата
CHF
|
1 | 2.12937 |
GBP
|
1 | 2.21098 |
RON
|
10 | 3.8462 |
TRY
|
100 | 3.96669 |
USD
|
1 | 1.67911 |
Последни новини
- 23:13 Хороскоп за понеделник, 17 ноември 2025 г.
- 19:31 Васил Велев: Хората от реалната икономика ще плащат повече, за да получават по-високи заплати в МВР
- 19:19 Почина астроложката Алена
- 19:09 "Фокс": Администрацията на Тръмп мълчи, докато корупционен скандал разтърсва Украйна
- 18:58 Киев: Поразихме рафинерия в Самарска област! Москва: Превзехме още две селища в Украйна
- 18:47 Коалиционните партньори в германското правителство се споразумяха за новите правила за военна служба
- 18:34 Кирил Дмитриев нарече "рядкост" мълчанието на САЩ за корупционния скандал в Украйна
- 18:22 Сега няма пари за нови паркоместа, затова първо се вдига цената за паркиране