<FONT color=#ff0000>Дерайлира товарен влак</FONT>
България 05.03.2008 09:35
Товарен влак на частната "Българска железопътна компания" АД дерайлира в 3.55 часа в района на гара Синдел и препречи пътя на влака София–Кардам, съобщи началникът на жп район - Добрич Димитър Василев. Жертви и пострадали няма.
Дерайлирали са един вагон, превозващ киселина, както и движещият го локомотив. До 10 часа тази сутрин влакът не бе преместен от района на произшествието и по тази причина влаковете на БДЖ, които се движат през този участък, се отклоняват. Около 35-ма пътници от бързия влак София-Кардам бяха превозени с автобус от Синдел до Добрич. Хората пристигнаха на гарата в Добрич около 9.00 часа вместо в 6,37 часа както е по разписанието на влака. "Аз лично ги посрещнах, атмосферата беше спокойна", каза инженер Василев. Той обясни, че са дерайлирали последният вагон и бутащият локомотив на товарната композиция. Вероятно машинистът е влязъл в отсечката с по-голяма скорост, каза за “ДНЕС+” кметът на община Аврен Красимир Тодоров. Той посочи, че преди около месец на същото място е дерайлирал товарен вагон.
В момента служители на жп-гарата се опитват да повдигнат обърналите се локомотив и вагон. Очаква се това да стане до 16 часа, днес съобщи кметът на Синдел Георги Панайтов. Той допълни, че след това ще бъде извършен ремонт на този участък от жп-линията. Сигнал за случилото се е подаден и в областната дирекция на гражданска защита. Днешният инцидент става само пет дни след трагедията край Червен бряг, при която загинаха девет души. Днес в цялата страна е ден на национален траур за жертвите при пожара на 28 февруари в бързия влак от София за Кардам.
Дерайлирали са един вагон, превозващ киселина, както и движещият го локомотив. До 10 часа тази сутрин влакът не бе преместен от района на произшествието и по тази причина влаковете на БДЖ, които се движат през този участък, се отклоняват. Около 35-ма пътници от бързия влак София-Кардам бяха превозени с автобус от Синдел до Добрич. Хората пристигнаха на гарата в Добрич около 9.00 часа вместо в 6,37 часа както е по разписанието на влака. "Аз лично ги посрещнах, атмосферата беше спокойна", каза инженер Василев. Той обясни, че са дерайлирали последният вагон и бутащият локомотив на товарната композиция. Вероятно машинистът е влязъл в отсечката с по-голяма скорост, каза за “ДНЕС+” кметът на община Аврен Красимир Тодоров. Той посочи, че преди около месец на същото място е дерайлирал товарен вагон.
В момента служители на жп-гарата се опитват да повдигнат обърналите се локомотив и вагон. Очаква се това да стане до 16 часа, днес съобщи кметът на Синдел Георги Панайтов. Той допълни, че след това ще бъде извършен ремонт на този участък от жп-линията. Сигнал за случилото се е подаден и в областната дирекция на гражданска защита. Днешният инцидент става само пет дни след трагедията край Червен бряг, при която загинаха девет души. Днес в цялата страна е ден на национален траур за жертвите при пожара на 28 февруари в бързия влак от София за Кардам.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:24 Потвърдените случаи на ебола в Конго са вече над 1000
- 11:16 Повечето британци са разочаровани от Брекзит
- 11:08 Сметната палата: Глобите и жертвите растат, а над 523 млн. лв. стоят във Фонда за пътна безопасност
- 11:01 Вратарят-чудотворец: В Кюрасао трябва да започват работа по моя статуя!
- 10:53 Силни критики към шефа на ФИФА Джани Инфантино заради присъствието му на Мондиал 2026
- 10:46 Кремъл повтори: Русия очаква победа, никой не може да ни победи
- 10:38 След стрелбата на плаж „Кабакум“ край Варна: Разследването продължава
- 10:31 Кабо Верде продължава да пише своята приказка, този път спря наивните уругвайци