България 01.12.2023 11:29 Снимка: ДНЕС+
Делото срещу близнаците от Цалапица бе отложено
Съдът отложи делото срещу близнаците от Цалапица. Следващото заседание е насрочено за 25 януари. Това съобщи БНР.
Съдът се съобрази с искането на прокурора, обвиняемият за убийството Рангел Бизюрев, да бъде разпитан у нас, след като бъде екстрадиран.
Братята Борислав и Валентин Динкови от Цалапица са обвинени за помагачество в бягството зад граница на Рангел, който е сочен за физическия извършител на убийството на 24-годишният Димитър Малинов от същото село.
Междувременно близнаците Динкови се признаха за виновни по обвинението за укривателство и поискаха съкратено съдебно следствие. Искането им бе уважено от съда. Това означава, че при евентуална ефективна присъда наказанието им ще бъде намалено с 1/3.
Прокурорът Димитър Костов обаче настоя братята да не получават присъда преди Рангел Бизюрев да бъде предаден на българските власти. Той поиска също така събирането на нови доказателства. Според него показанията на Бизюрев ще са от ключово значение за изхода на делото.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:03 Хороскоп за четвъртък, 21 май 2026 г.
- 19:33 Русия узакони свалянето на дронове над петролни платформи в Каспийско море
- 19:25 Фон дер Лайен: Заплахите на Русия срещу балтийските държави са недопустими
- 19:17 New York Times: Израел е искал да освободи Махмуд Ахмадинеджад и той да поеме властта в Техеран
- 19:10 Иззеха над 38 тона негодни храни и суровини от животни от месокомбинат в Свиленград
- 19:03 КЗК изпрати до Обществения съвет становище относно предложените промени в ЗЗК
- 18:54 Завърши монтажът на армировката за новите стоманобетонни панели на Дунав мост при Русе
- 18:46 Първият превод от заема на ЕС за Украйна ще бъде 3,2 млрд. евро