България 22.02.2023 12:22 Снимка: ДНЕС+
Дефицит на бармани и работници за сортиране на багаж на летището
На Летище-София има дефицит на работници, които да сортират багажа и са готови да работят на студ, вятър, дъжд и сняг, а кадрите се набират за заплата от 1600лв., съобщава в.Телеграф. Търсят се и работници, които да разтоварват и сортират багажа на аеропорта, да подготвят транспортните ленти и мотокари, да следят слагането на куфарите на пътниците в количките и др.
Предложеното възнаграждение тук е между 1200 и 1600 лв., допълнително се дава и карта за градски транспорт, както и ваучери за храна. Всеки месец може да има бонуси и за най-добре справилите се.
За разлика от тях, които са изложени на неблагоприятните условия на времето, в заведенията на аеропорта се търсят и бармани за 3 бона заплата на месец. В заведенията на летището месечното възнаграждение може и да надхвърли 3000 лв., защото се предоставят бонуси за добри резултати, пише в обявите. Без тях надницата е между 2200 и 2600 лв.
Най-висока заплата предлага мениджър, който може да ви изпрати на летище в Гърция като продавач. Месечната надница е 3500 лв., като задължението на служителя е да стои на бара и да подготвя напитки – кафета, натурални сокове и др.
Отпътуването към съседната страна е в средата или края на следващия месец. Настаняването е безплатно, осигурена е и храна, както и 50 евро пътни разходи. Има и специално обучение в продължение на 2 седмици.
Всички служители на летищата, които се набират в момента, трябва да знаят английски език. За барманите това е задължително условие, докато за работниците в багажното е само предимство. При тях основното изискване е да имат шофьорска книжка.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:22 Хороскоп за четвъртък, 5 февруари 2026 г.
- 19:32 Русия планира да достави на армията си над 310 000 единици техника и около 21 милиона оръжия
- 19:24 И шефът на МОК намекна за завръщане на Русия
- 19:17 Червен код за обилни валежи обяви НИМХ за утре
- 19:08 Бил Гейтс проговори: Съжалявам за всяка минута, прекаранa с Епстийн и се извинявам
- 19:04 Над 300 хиляди случя на рак са регистрирани към 2025 г.
- 19:01 Нигериец измамил Румънка с 2,5 млн. долара, представял се за "принц от Дубай"
- 18:55 Още две имена за нова политическа формация са запазени в Патентното ведомство