България 15.08.2024 16:31 Снимка: ДНЕС+
Държавата отпуска 1,35 млн. лева за ремонт на Троянския манастир
Троянският манастир "Успение Богородично" ще получи от правителството 1,35 млн. лева за ремонт на западното крило на светата обител. Това съобщи игумена на манастира Велички епископ Сионий.
Той изрази надежда, че и за в бъдеще манастирът ще може да получава необходимата подкрепа от държавата. По думите му западното крило е една от най-старите части на манастира, която се нуждае от спешен ремонт.
Служебният премиер Димитър Главчев присъства на храмовия празник на манастира, съобщава БТА. Той беше посрещнат от епископ Сионий и от Донка Михайлова която е кмет на Троян.
Премиерът запали свещ пред чудотворната икона на св. Богородица Троеручица, която се пази в манастира.
Малко по-късно, заедно със с представители на местната власт, монаси от манастира и миряни, дошли да се поклонят пред иконата, Димитър Главчев ще участва в тържественото литийно шествие до местността Могилата, където се смята че е извършено първото чудо с нейна помощ.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:15 Хороскоп за понеделник, 16 март 2026 г.
- 19:35 Франция гласува на първия тур на местни избори
- 19:25 ГЕРБ обяви водачите на листи в София: Борисов отново повежда в 25-и МИР
- 19:16 Най-големият завод за алуминий в света свива производството си заради сутиацията с Ормузкия проток
- 19:06 Питър Тийл събра елита на тайни лекции за Антихриста в Рим
- 18:55 Зарков: Крайно време е Радев да покаже отношението си към БСП, която два пъти го избра за президент
- 18:45 Middle East Eye: Спирането на войните в Близкия изток минава през смяна на режимите в САЩ и Израел
- 18:34 Кметове няма да водят листи на ГЕРБ-СДС Горанов е първи във Варна, Добрев - в Хасково и в София