България 20.11.2025 16:06 Снимка: ДНЕС+
Даниeл Митов: Радев превръща темата за еврото в площадка за пореден популистки спектакъл
Президентът Радев отново превръща темата за еврото в площадка за пореден популистки спектакъл, само месец преди България официално да влезе в Еврозоната. Това заяви във фейсбук министърът на вътрешните работи Даниел Митов.
Той отбеляза, че това е цел, към която страната ни се стреми повече от десетилетие. По думите му всички институции, включително и президентската, нееднократно са определяли влизането в еврозоната като стратегически национален приоритет.
Митов отбеляза, че Радев твърдеше публично, че "целта на еврото е българите да живеят по-добре" и че членството в Еврозоната и Шенген е приоритет за България. Според него в последните дни държавният глава се опитва да извлече краткосрочни дивиденти чрез всяване на внушения, съмнения и игра със страховете на най-уязвимите. Вътрешният министър посочи, че този подход не помага на никого, а подкопава доверието в процеса, ерозира институционалната стабилност и отваря пространство за дезинформация.
Във връзка в въвеждането на еврото от 1 януари 2026 г. той призова българските граждани да се доверяват само на официалните институции, да не предоставят лични данни по мейл или по телефона, и да обменят левове за евро в банките и пощите.
Всичко останало е опит да се разклати държавата и доверието в този толкова важен момент. А от това печелят единствено неприятелски държави, които нямат интерес България и Европа да бъдат силни и обединени, каза още Митов.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10667 |
GBP
|
1 | 2.21574 |
RON
|
10 | 3.84408 |
TRY
|
100 | 3.98646 |
USD
|
1 | 1.68853 |
Последни новини
- 17:32 Върховният съд на Испания отстрани главния прокурор за разкриване на поверителна информация
- 17:23 КС гледа по същество жалбата на омбудсмана срещу реформата в паркирането в София
- 17:14 РСМ задържа десет данъчни служители по делото "Кочани"
- 17:05 Франция предложи европейски санкции срещу трансграничната наркопрестъпност
- 16:59 ДНСК премахва незаконен строеж в "Елените"
- 16:48 Отстраниха от длъжност главния прокурор на Косово
- 16:40 Служител от Следствения арест във Варна е задържан за подкуп
- 16:32 Бизнесът очаква големи загуби от допълнителните почивни дни по Нова година