България 05.03.2021 18:22 Снимка: ДНЕС+
COVID-19 влезе в две училища във Великотърновско
Установиха случаи на коронавирус в две училища във Великотърновска област, съобщава bTV.
Заразени са третокласник и учител в ОУ "Св. Климент Охридски" в Павликени, както и ученик от десети клас в ЧПГ "Аркус" във Велико Търново.
Контактните ученици от двете учебни заведения (17 - в основното училище и 18 - в професионалната гимназия) са поставени под карантина.
Разпоредено е почистване и четирикратна дезинфекция на всички повърхности и помещения в училищата, както и преминаване от присъствено към онлайн обучение.
През последното денонощие в областта са регистрирани 56 нови случая на COVID-19. Карантинираните лица са 810, включително близките контактни на диагностицираните случаи на коронавируса./БТВ
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:37 След украинска атака с дронове: Казахстан намали добива на газ от находището „Карачаганак“
- 11:32 Демерджиев: 25 души са арестувани при акцията във Варна, петима от тях са общински служители
- 11:29 Мъск предлага безплатен интернет на Венецуела след опустошителните земетресения
- 11:21 Шведска министърка дойде с бебето си на заседание на Съвета на ЕС
- 11:13 Откриха над 3600 кутии в тайници на лек автомобил на ТД Митница Варна
- 11:09 "Това е смела постъпка! Това е правилно!": Даниил одобри отмяна на санкциите срещу патриарх Кирил
- 11:05 Иран предупреди корабите да използват само определените от него маршрути в Ормузкия проток
- 10:58 ООН предупреждава: Синтетичните наркотици се превръщат в опасна пандемия