Четирима ранени при нападение с нож в Норвегия

България 20.05.2022 13:41 Снимка: ДНЕС+

Четирима ранени при нападение с нож в Норвегия

Четирима души са ранени, като един от тях е в критично състояние, при нападение с нож в източната провинция Бускеруд в Норвегия, съобщи телевизионният канал NRK, като се позова на местната полиция.

„Четирима души бяха намушкани с нож в Нумедал (провинция Бускеруд), един от тях е в критично състояние“, съобщи телевизионният оператор.

Подчертава се, че на мястото на инцидента незабавно са изпратени полицейски служители и ситуацията е оценена като „животозастрашаваща“.

По информация на TV2 инцидентът е станал на кръстовище в близост до магазин. Според очевидци на мястото на инцидента са изпратени линейки, а три хеликоптера също са разположени там, за да помогнат на пострадалите.

Местният вестник „Laagendalsposten“ твърди, че е задържан един човек, но няма официална информация за това.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355