Четири варненски фирми са се представили в Дните на българския бизнес в Киев

България 18.11.2003 14:59

Четири варненски фирми са се представили на Дните на българския бизнес в Киев, съобщи на пресконференция днес шефът на общинската дирекция “Обществен ред и контрол” Павлин Павлов. Той обаче отказа да назове името на фирмите, без предварителното им разрешение.

Варненската делегация бе в Киев по покана на българския посланик в Украйна Ангел Ганев, който в годините преди назначаването му там, работеше като шеф на дирекция “Канцелария и връзки с обществеността” към Община Варна.

По време на визитата са проведени срещи на варненските представители с губернатора на град Киев, заместник кмета на града и заместник кмета на Приморски район, съобщи още Павлов. Той посочи, че са водени преговори за бъдещото активно сътрудничество между украинския град и морската столица.

Успоредно с това по инициатива на българското посолство е бил открит и Българо-търговски културен център. Основните задачи на центъра са сътрудничество при осъществяването на контакти между украински и български фирми, каза още Павлов.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355