Чешката фирма строи завод във Варна
България 10.11.2004 13:36
Чешката фирма ZPSV a.s. (Железопътно промишлено строително производство АД) заяви намерението си да инвестира в построяването на три завода в България. Това стана ясно по време на работната закуска днес на вицепремиера и министър на икономиката Лидия Шулева с водещи представители на чешкия бизнес.
Фирмата ZPSV a.s има 52 годишна традиция в производството и доставката на бетонови траверси за строителството на ж.п. линии и пътища.
Първият завод у нас ще бъде построен във Варна, като първата копка ще бъде направена до броени дни. Реалното производство на бетонови траверси в завода ще стартира през април 2005 година. Това съобщи Петър Хубач, председател на Управителния Съвет и генерален директор на фирмата.
Другите два завода ще бъдат изградени в рамките на три години. Единият от тях ще бъде край София, като в производството му ще бъдат включени и бетонови мантинели за магистрали.
На работната закуска присъстваха още представители на финансовия сектор, строителството, специализираното производство, проучването на газ и други, повечето от които с конкретни инвестиционни намерения за България.
В рамките на работната закуска министър Шулева представи условията за инвестиции у нас, както и преференциите за инвеститорите според новия закон за насърчаване на инвестициите.
“Вчера с вицепремиера по икономическите въпроси Мартин Ян обсъдихме възможностите за превръщане на България в стратегически център на чешките политически и икономически интереси в Югоизточна Европа. Днес този интерес беше потвърден и от представителите на чешкия бизнес. Аз определено смятам, че България може да се превърне в място, от което чешките инвеститори развиват бизнеса си в региона”, заяви вицепремиера и министър на икономиката Лидия Шулева след срещата.
Фирмата ZPSV a.s има 52 годишна традиция в производството и доставката на бетонови траверси за строителството на ж.п. линии и пътища.
Първият завод у нас ще бъде построен във Варна, като първата копка ще бъде направена до броени дни. Реалното производство на бетонови траверси в завода ще стартира през април 2005 година. Това съобщи Петър Хубач, председател на Управителния Съвет и генерален директор на фирмата.
Другите два завода ще бъдат изградени в рамките на три години. Единият от тях ще бъде край София, като в производството му ще бъдат включени и бетонови мантинели за магистрали.
На работната закуска присъстваха още представители на финансовия сектор, строителството, специализираното производство, проучването на газ и други, повечето от които с конкретни инвестиционни намерения за България.
В рамките на работната закуска министър Шулева представи условията за инвестиции у нас, както и преференциите за инвеститорите според новия закон за насърчаване на инвестициите.
“Вчера с вицепремиера по икономическите въпроси Мартин Ян обсъдихме възможностите за превръщане на България в стратегически център на чешките политически и икономически интереси в Югоизточна Европа. Днес този интерес беше потвърден и от представителите на чешкия бизнес. Аз определено смятам, че България може да се превърне в място, от което чешките инвеститори развиват бизнеса си в региона”, заяви вицепремиера и министър на икономиката Лидия Шулева след срещата.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:56 Хороскоп за четвъртък, 25 юни 2026 г.
- 19:33 ЕК предлага: "Европол" да има представителства във всички страни от ЕС
- 19:23 Тръмп нареди проверки заради цената на бензина в САЩ
- 19:15 „Ростех“ разкри тайното оръжие на Т-90М:След 200 промени танкът става още по-опасен на бойното полe
- 19:07 В Англия след грешната стъпка: Без паника, но така няма да стане
- 19:00 Докато светът говори за AI, Китай спечели друга ключова технологична битка срещу САЩ
- 18:54 Редки цветове и прецизна изработка на мозайка в храма на Херакъл в Хераклея Синтика
- 18:47 FT: Хегсет освобождава командващия сухопътните войски на САЩ в Европа