България 24.01.2021 19:30 Снимка: ДНЕС+
Черепа като президента: Сравнява Русия с България, твърди, че нямаме демокрация
Хиляди руснаци бяха арестувани вчера на протестите в подкрепа на Алексей Навални. Самият арест на опозиционера е тип „тема-табу“ за българския президент Румен Радев и голяма част от политиците у нас.
Днес косвено за Навални се изказа укриващият се в Дубай бизнесмен Васил Божков.
„Хунтата осъжда случващото се в Русия. Помнете какво направиха в България“, написа Черепа в коментар в социалните мрежи подозрително припокриващ се с „позицията“ на Румен Радев.

Премиерът Бойко Борисов пръв разкритикува репресиите срещу Навални. Радев заговори по въпроса едва няколко дни по-късно – той излезе с позиция защо няма позиция… И истинска позиция продължи да няма.
Вместо това държавният глава – също като Васил Божков, отмести вниманието към България.
„Борисов не се трогна нито за битите български протестиращи и журналисти, нито за отравянето на Емилиян Гебрев и други български граждани. В Европарламента се прочу със заканата „да изгори“ Елена Йончева, както сам се изразява в записа, а в европейската преса с това, че праща в турските затвори хора, потърсили убежище в Европа“, написа силно не по темата президентът.
Според него продължилите с месеци протести в България не са знак за свобода на изразяване, а блокиращите милионен град демонстранти са били… „бити“. /tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:32 Андрий Сибига: Русия използва миграционната криза в Испания, за да дестабилизира Европа
- 14:21 Първият американски изтребител от шесто поколение може да дебютира с "временен" двигател
- 14:10 ЦСКА 1948 поведе в класирането след късна драма с Арда
- 13:58 ЦИК няма притеснения относно машинното гласуване на президентските избори
- 13:47 За кратко пожар пламна в храма "Св. Василий Блажени" в Москва
- 13:37 Крум Зарков: Подкрепата на БСП към Йотова е логична, не е обсъждано да й бъда вицепрезидент
- 13:26 Доналд Тръмп заплаши да удари Иран "много тежко" през уикенда
- 13:13 Бърнаутът не е проблем само на XXI век - какво ни разкрива Средновековието