България 26.07.2023 23:20 Снимка: ДНЕС+
Буря удари Търговище (ВИДЕО)
Силна буря удари Търговище. Всички общински служби и екипи са на терен след урагана. Много са падналите дървета на територията на града. За това съобщи кметът на града Дарин Димитров в своя фейсбук профил.
"Аз самият в момента обикалям из Търговище. От БКС призовават всички граждани да не изхвърлят клони, растителни отпадъци, ламарини и други материали в контейнерите за отпадъци, а да ги поставят до тях", написа още той в своя пост.
По думите му служители ще минават с транспорт и ще прибират натрупаните количества.
"Благодаря за сигналите и снимките, които ми пращате. Ще се опитаме да разчистим колкото се може по-бързо, но ви молим и за търпение. Бурята наистина беше силна", в заключение заяви Димитров.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:29 Мирослав Иванов, ПП: Радев излъга по един от най-неудобните за него въпроси - договорът с Боташ
- 14:18 Австрия призова за включване на европейски преговарящи в разговорите за Украйна
- 14:08 Мъск координира пътуване до острова на Епстийн в най-голямата порция от досиетата
- 13:57 Борисов към Фон дер Лайен в Загреб: България е надежден и предвидим партньор в ЕС и НАТО
- 13:50 Заради вноса: Изчезват българските плодове и зеленчуци
- 13:46 Путин се срещна с най-висшия служител по сигурността на Иран
- 13:36 Володин: Руските законодатели искат Москва да използва по-мощни оръжия във войната с Украйна
- 13:24 Над половин милион взимат пенсии за инвалидност - над 2 млрд. евро годишно