Бургаските железничари заплашват, че ще предприемат по-решителни действия
България 05.08.2003 13:40
И днес около 100 работници проведоха своя мирен и законен протест на паркинга пред административната сграда на Ж.П. гарата в града, съобщиха от пресцентъра на КНСБ. Целият пакет от документи подготвен от протестиращите вчера е връчен на министър Милен Велчев и депутатите от Бургаски регион – Мирослав Севлиевски и Илчо Доганов, който е член на Комисията по транспорта в Народното събрание. Същият пакет от документи е предоставен и на лидера на НДСВ в Бургас г-н Бранко Петров.
протестиращите искат Министърът на транспорта да се запознае с причините за създалата се ситуация, както и да поеме конкретни ангажименти за спиране на започналия натиск от страна на работодателя и представители на Транспортното министерство върху тях. Както и изпълнителният директор на “БДЖ” ЕАД да определи дата и час за провеждане на среща с протестиращите, на която лично да присъства. На нея железничарите ще настояват да се търси отговорност за неизпълнението на поетите ангажименти към колектива на ТПС Бургас от срещата на 16 май 2003 год. и на графика от споразумението от 28 май 2003 год. На срещата ще бъде настоявано и за ппрекратяване на предприетия натиск и заплахи върху протестиращите, а също и за изплащане на просрочените и текущи плащания в ППД – Бургас.
Протестите ще продължат и утре. На среща с железничарите в Бургас се очаква да пристигне генералният директор на Национална компания "Железопътна инфраструктура" г-н Димитър Гайдаров. Тя трябва да започне в 10 часа. Планирана е и работна среща на контактна група от протестиращите с г-н Д. Гайдаров и областния управител на Бургас г-н Иван Витанов.
Протестиращите заявяват, че ако и утре не се стигне до споразумение, те ще предприемат и други по решителни действия.
протестиращите искат Министърът на транспорта да се запознае с причините за създалата се ситуация, както и да поеме конкретни ангажименти за спиране на започналия натиск от страна на работодателя и представители на Транспортното министерство върху тях. Както и изпълнителният директор на “БДЖ” ЕАД да определи дата и час за провеждане на среща с протестиращите, на която лично да присъства. На нея железничарите ще настояват да се търси отговорност за неизпълнението на поетите ангажименти към колектива на ТПС Бургас от срещата на 16 май 2003 год. и на графика от споразумението от 28 май 2003 год. На срещата ще бъде настоявано и за ппрекратяване на предприетия натиск и заплахи върху протестиращите, а също и за изплащане на просрочените и текущи плащания в ППД – Бургас.
Протестите ще продължат и утре. На среща с железничарите в Бургас се очаква да пристигне генералният директор на Национална компания "Железопътна инфраструктура" г-н Димитър Гайдаров. Тя трябва да започне в 10 часа. Планирана е и работна среща на контактна група от протестиращите с г-н Д. Гайдаров и областния управител на Бургас г-н Иван Витанов.
Протестиращите заявяват, че ако и утре не се стигне до споразумение, те ще предприемат и други по решителни действия.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:27 Москва: Русия е благодарна на Сърбия, че не се поддава на чуждия натиск
- 12:19 Съдии от МНС завеждат дело срещу администрацията на Тръмп
- 12:11 Сеизмолог: През следващите месеци ще има множество земетресения с магнитут 5, дори 6, във Венецуела
- 12:03 Великобритания продава 100 000 тона конфискуван руски петрол и дава парите на Украйна
- 11:55 Витанов защити проекта за държавен бюджет: Времето на фискалните илюзии и абракадабри приключи
- 11:50 Прокуратурата за удара на "Тракия": Няма данни за заспал водач или спукана гума на тира
- 11:47 Две фирми са глобени с 310 000 евро за продажба на фалшиво масло като немско
- 11:44 10-годишно момиче се удави в басейна на хотел в Ахелой