България 22.03.2024 18:20 Снимка: ДНЕС+
България ще е домакин на Междуправителствения панел по изменение на климата
България е одобрена за домакин на следваща пленарна сесия на Междуправителствения панел по изменение на климата. Това каза пред журналисти министърът на околната среда и водите в оставка Юлиян Попов, цитиран от БТА.
Сесията ще се състои от 26 юли до 2 август в София. Междуправителственият панел е органът на ООН за оценка на науката, свързана с изменението на климата.
Когато се провежда Световната климатична конференция, всички държави в света се събират и търсят съгласия за световни политики.
Докладите се базират на научни статии, публикации и изследвания от целия свят и се рецензират от учени от цял свят, допълни Попов.
По думите му това ще бъде изключителна възможност за българските учени да се срещнат с учени от целия свят.
Министър Попов посочи, че се подготвя участието на страната ни в Конференицята на ООН за климата през тази година, която ще бъде в Баку.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:07 Хороскоп за понеделник, 29 юни 26 г.
- 19:35 Единадесет души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие