България 26.10.2023 11:48 Снимка: ДНЕС+
"България Еър" спира полетите си до и от Тел Авив
"България Еър" временно спира полетите си до и от Тел Авив поради ескалацията на конфликта в Израел. Решението е взето след внимателен анализ на рисковете за сигурността, съобщава авиокомпанията.
Според националния превозвач усложняването на обстановката в Израел води до значителен риск за сигурността на гражданските полети от и до летището в Тел Авив.
Поради повишения военен риск, всеки отделен полет до Израел подлежи на предварителна преценка и потвърждение на застрахователното покритие, като усложнената ситуация прави невъзможно получаване на необходимото разрешение за извършване на полетите.
Пътниците ще бъдат надлежно информирани по техните резервации и издадени билети, информира авиопревозвачът. Засегнатите пътници могат да променят безплатно датите по всички закупени билети за пътуване от и до Тел Авив в срок до една година.
"България Еър" следи отблизо развитието на ситуацията, препоръките на държавните власти, и след взискателна оценка на риска уверява, че ще информира допълнително за възможностите за пътуване.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:10 Делян Пеевски: Европейският главен прокурор Лаура Кьовеши разкри истината на Теодора Георгиева
- 10:02 Премиерът Румен Радев ще се срещне с германския канцлер Фридрих Мерц в Берлин
- 09:47 Круизният кораб, засегнат от хантавирус, ще акостира в Ротердам за дезинфекция
- 09:40 Колко струва домакинството на Евровизия?
- 09:32 Шишков: Потопът на „Хемус“ е резултат от изключително лошо техническо решение
- 09:24 В залата на "Евровизия" почти се сбиха, докато Бетан от Израел трупаше точки
- 09:17 Борисов: Мерките на Радев няма да сработят. Направиха ме мишена умишлено! Сам си карам Шкодата
- 09:09 Ген. Румен Миланов: Службите могат да бъдат използвани за политически цели