БТА води шефове на световни медии в София
България 14.04.2005 11:13
Президентът на радио “Свободна Европа” Томас Дайн, Главният редактор на “Дойче веле” Миодраг Сорич, Генералният директор на ИТАР-ТАСС Виталий Игнатенко и Регионалният директор на Асошиейтид прес за Европа Ал Рипингер пристигат в София през май, като официални гости на Първата световна среща на българските медии, организирана от БТА. В професионалния форум ще участват и шефовете на националните агенции на Сърбия, Македония, Гърция, Украйна и Армения.
В рамките на работните дни на срещата (23-24 май) делегатите и вип-гостите от световни медии ще видят цялостна мултимедийна презентация на България. В нея с цифри и факти са очертани основните тенденции в социално-икономическото развитие на страната и условията за инвестиции. Туризмът е специалният акцент в представянето. Журналистите могат да станат най-добрите рекламисти на България по света. Затова освен медийни шефове, БТА е поканила и група журналисти от влиятелни европейски медии, разработващи туристическа тематика. Те ще получат пълна информация за възможностите за културно-исторически, спортен и алтернативен туризъм у нас. Посещение в Пловдив пък ще им даде възможност лично да тестват какво получават чуждите туристи у нас.
Досега в Първата световна среща на бг-медиите участие са потвърдили над 60 български журналисти от 49 медии от Европа, Азия, Америка и Австралия. Идеята е те да установят работен контакт с медиите в България, които също ще имат свои делегати в работните заседания. Специално за срещата ще бъде създаден и Пресцентър, в който ще могат да се акредитират журналисти от всички медии.
Мотото на медийната среща, която съвпада с празника на славянската култура и писменост е “1150 години азбука”. Целта й е да се постави началото на бг-информационен пул, чрез който родните медии от цял свят да обменят новини и опит.
В рамките на работните дни на срещата (23-24 май) делегатите и вип-гостите от световни медии ще видят цялостна мултимедийна презентация на България. В нея с цифри и факти са очертани основните тенденции в социално-икономическото развитие на страната и условията за инвестиции. Туризмът е специалният акцент в представянето. Журналистите могат да станат най-добрите рекламисти на България по света. Затова освен медийни шефове, БТА е поканила и група журналисти от влиятелни европейски медии, разработващи туристическа тематика. Те ще получат пълна информация за възможностите за културно-исторически, спортен и алтернативен туризъм у нас. Посещение в Пловдив пък ще им даде възможност лично да тестват какво получават чуждите туристи у нас.
Досега в Първата световна среща на бг-медиите участие са потвърдили над 60 български журналисти от 49 медии от Европа, Азия, Америка и Австралия. Идеята е те да установят работен контакт с медиите в България, които също ще имат свои делегати в работните заседания. Специално за срещата ще бъде създаден и Пресцентър, в който ще могат да се акредитират журналисти от всички медии.
Мотото на медийната среща, която съвпада с празника на славянската култура и писменост е “1150 години азбука”. Целта й е да се постави началото на бг-информационен пул, чрез който родните медии от цял свят да обменят новини и опит.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:28 Продадоха имението на Берлускони, купувачът е шейх от Катар
- 13:21 Демерджиев: Да се прегледа пътната настилка, съоръженията, знаковото стопанство и сервитутите
- 13:13 Зеленски: Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели
- 13:07 Важна седмица за Формула 1: Верстапен сяда на преговори с отбора си за бъдещето
- 12:59 Арх. Виолета Комитова: Незаконното строителство в България се превърна в бедствие
- 12:51 Митничари от Варна намериха контрабандни обекла, хавлии, завивки и над 4500 м плат от Турция
- 12:43 САЩ незабавно изпращат спасителни екипи във Венецуела след разрушителните земетресения
- 12:35 Принципът на Кубертен приключи: МОК плаща по $ 10 000 "за участие" на всеки олимпиец