<FONT color=#ff0000>БСП предлага изборите за национален парламент да са през юли</FONT>

България 24.03.2009 15:24

ИБ на БСП гласува на заседанието си днес изборите за Народно събрание да се проведат през първата седмица на месец юли. Това съобщи говорителят на партията Корнелия Нинова след заседанието. Тя обясни още, че социалистите са против премахването на тъмните стаички за гласуване, както и против електронното гласуване.

Нинова посочи, че в БСП държат на преференциалното гласуване с бариера 10 %. Според нея за последната седмица в парламента са внесени 15 различни изборни закона, като някои от тях са "твърде крайни и екзотични".

На днешното заседание на изпълнителното бюро партията е утвърдила също и изготвянето на управленски проекти, които да приложи при евентуален втори мандат.

Проектите са 15 на брой - те засягат макроикономическата и финансова стабилност, здравеопазване, образование и социални грижи. Срокът за изготвянето им е до 15 април т.г., като след това в срок до 15 май обща работна група към националния съвет на БСП ще одобрява проектите.

В групата са Румен Овчаров, Корнелия Нинова, Петър Димитров, Михаил Миков, Емилия Масларова, Атанаска Тенева и Ангел Найденов. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355