
България 17.04.2025 12:03 Снимка: ДНЕС+
Борисов за Сабрутев: Лъже и манипулира! Обвини администрацията на Тръмп в корупция
"4 юни е важна дата – извънреден конвергентен доклад. Нищо не може да ме отклони от пътя да ви вкарам в еврозоната. След 4 юни само Началникът горе знае какво ще стане".
Това заяви днес лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
Той обвини в лъжа и манипулация Венко Сабрутев, който тази сутрин каза в една телевизия, че правителството е приготвило 7 милиарда, за да откупи Пеевски от списъка "Магнитски". "По-голяма глупост не съм чувал. Да обвиниш правителството на САЩ в корупция, и нашите медии да не реагират...", разгневи се Борисов.
"Да кажеш, че с Пеевски ще преведем 7 млрд. на Тръмп, че американската администрация е корумпирана, да кажеш, че Пеевски бил в МВР... Аз се обадих веднага на Дани Митов и го попитах дали това е вярно, той каза: "Освен да се е преоблякъл като полицайка и да в влязъл".
"Да манипулираш, да лъжеш и след това с платени медии да излизаш и да задаваш въпрос", коментира лидерът на ГЕРБ изказвания на представители на ПП-ДБ.
Нека ПП-ДБ внесат вот на недоверие и да обяснят на своите евроатлантически партньори, европейските посланици, в посолството, и да кажат, че искат да свалят правителството на ГЕРБ, което ги води там, където всички искат. Защото през следващите 1-2 месеца аз се надявам да има чужди инвеститори тук, които да дадат възможност в бюджета да влязат свежи пари, изтъкна пред журналисти в парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
"От първия ден казвам, че правителството е крайна нестабилна конструкция. И с решението на Конституционния съд да пратят "Величие" тук да могат да ни правят вотове всяка седмица", подчерта той.
"Аз възнамерявам да свършим това, за което най-много хора са гласували за ГЕРБ. Вкарахме ви в Шенген, сега ще ви вкараме в еврозоната. Ако народът иска избори - избори. Тези социологически агенции, които наблюдавам, те в никакъв случай не са близки до ГЕРБ - вече имаме такива, показват, че хората изобщо не искат избори сега".
На хората, които протестират срещу управлението, той каза: "И аз не можах да спя, защото "Реал"-Мадрид ни биха като кучета, но не мога да протестират срещу "Арсенал днес". Нека протестират".
"4 юни се оказва важна дата - ще излезе извънредният конвергентен доклад. Нищо не може да ме отклони от пътя да ви вкарам в еврозоната. Само началникът отгоре знае какво ще стане след 4 юни", посочи той.
"Продължаваме като правителство на малцинството. Толкова сме концентрирани върху темите еврозоната и Плана за възстановяване", изтъкна лидерът на ГЕРБ.
"Не може да декларираш подкрепа за еврозоната и да след седмица да се отметнеш, каза той по отношение поведението на АПС на Доган.
А на въпрос защо в парламента няма да има изслушване на вътрешния министър Даниел Митов за скандалите в Пловдив, Борисов бе категоричен, че вчера министърът е говорил час и е отговорил на всички въпроси. На въпрос защо полицаите не са дошли, той каза: Ако искате и текезесарите да дойдат. Митов им обясни всичко.
А въпроси към Митов могат да се задават и днес на комисията за пътищата.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09718 |
![]() |
1 | 2.25873 |
![]() |
10 | 3.85537 |
![]() |
100 | 4.18744 |
![]() |
1 | 1.68577 |
Последни новини
- 08:51 Почитаме Св. Марина - повеликата на огъня и лековитата вода
- 08:43 Нова демонстрация: Вучич помилва жена, опитала да убие протестиращ студент в Белград
- 08:37 Нов скандален случай: Ватманка на тролейбус кара из София с дете в скута
- 21:12 Хороскоп за четвъртък, 17 юли 2025 г.
- 21:05 МС одобри бюджетната процедура за 2026 г. – официалната валута в документите ще бъде евро
- 19:36 Индийската полиция: Рускиня живее с двете си дъщери в пещера
- 19:28 Митата на Тръмп срещу Бразилия, вдигат рейтинга на Лула да Силва
- 19:20 Зеленски: Путин се страхува от САЩ