Борисов : Няма да участвам в преговорите,ако Путин не дойде на 9-ти
България 12.10.2012 10:22
Премиерът Бойко Борисов заплаши с отказ от участие в преговорите за "Южен поток", ако руският президент Владимир Путин не посети България на 9 ноември тази година.
"Ако Путин не дойде у нас, и аз няма да участвам в преговорите за "Южен поток", казва Борисов пред вестник "Преса". В същото време от българското външно министерство официално признават, че посещението на Путин не е сигурно. БГНЕС припомня, че лично министър-председателят Бойко Борисов на 13 септември тази година съобщи, че Владимир Путин ще дойде на 9 ноември в България. Ден след това от Кремъл съобщиха, че подобна визита не е планирана в графика на Путин. Известно напрежение в двустранните отношения предизвика и изявлението пред агенция БГНЕС на вицепремиера Симеон Дянков, който каза, че "ако трябва пак ще ги пляскаме руснаците".
Исканията на "Атомстройекспорт" са смешни, за това сигурно са ги посъветвали техните юристи. Ние тях ги познаваме, те са губили доста дела в Европа, ще загубят още едно ако тръгнат да се борят с нас. Това каза тогава още Симеон Дянков и подчерта: Сегашната ситуация с "Атомекспортстрой" няма да се отрази негативно на бъдещи отношения между български и руски търговски организации... Ние сме показали, че не се плашим от руснаците, нито от определени компании, нито от енергийни гиганти. Ако трябва пак ще ги пляскаме. /БГНЕС
"Ако Путин не дойде у нас, и аз няма да участвам в преговорите за "Южен поток", казва Борисов пред вестник "Преса". В същото време от българското външно министерство официално признават, че посещението на Путин не е сигурно. БГНЕС припомня, че лично министър-председателят Бойко Борисов на 13 септември тази година съобщи, че Владимир Путин ще дойде на 9 ноември в България. Ден след това от Кремъл съобщиха, че подобна визита не е планирана в графика на Путин. Известно напрежение в двустранните отношения предизвика и изявлението пред агенция БГНЕС на вицепремиера Симеон Дянков, който каза, че "ако трябва пак ще ги пляскаме руснаците".
Исканията на "Атомстройекспорт" са смешни, за това сигурно са ги посъветвали техните юристи. Ние тях ги познаваме, те са губили доста дела в Европа, ще загубят още едно ако тръгнат да се борят с нас. Това каза тогава още Симеон Дянков и подчерта: Сегашната ситуация с "Атомекспортстрой" няма да се отрази негативно на бъдещи отношения между български и руски търговски организации... Ние сме показали, че не се плашим от руснаците, нито от определени компании, нито от енергийни гиганти. Ако трябва пак ще ги пляскаме. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:29 Анализатор в The Telegraph: Без Крим Путин ще загуби войната
- 13:17 Тръмп удари Иран след като обвини Техеран в "безразсъдно нарушение" на примирието
- 13:06 Уволнената шефка на НДК: Отстраняването ми е поръчка! Къде аз съм се обогатила?!
- 12:56 Изписаха от болница треньора, пострадал в катастрофата на "Тракия"
- 12:45 Хотелиери по морето: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40%
- 12:33 Румънският президент: Намираме се в безизходица за съставянето на ново правителство
- 12:23 Горанов за бюджета на Радев: Очаквахме по-амбициозни промени.Дефицитът ще е над 3% пред целия мандат
- 12:12 Гълъб Донев: Най-кресливите срещу бюджета са виновните за това състояние на публичните финанси