Борисов: Няма да ползвам повече скъпи джипове, ще поръчам бронирана Лада Нива да возя Путин
България 02.12.2016 12:02
Популизмът в парламента не се издържаше, затова няма да подкрепим нов кабинет
"Не може най-голямата партия да подкрепи правителство на Патриотичния фронт. Още а първия ден ще ни питате защо го бламираме. Техните предложения не съвпадат с нашите. Трябва да имаме осигурени стабилни доходи, за да увеличаваме по такъв начин пенсиите". Това заяви Бойко Борисов на излизане от президентството, след като върна мандата на Росен Плевнелиев за нов кабинет.
"Това беше най-доброто, което за онова време можехме да сформираме. Дори бяхме поканили и АБВ. За предсрочни избори да каже Конституцията, а датата да определи служебен кабинет. Демокрацията е най-ценното нещо. Когато народът реши, е морално да се управлява, когато правехме правителството, бяхме в хипотезата "избори до дупка". Благодарях на всички партии, че има парламент, че можем да минем през всички кризи. Тази възможност се изчерпа. Дължим им на патриотите подкрепа, но исканията им не са записани в програмата на ГЕРБ. Доволен съм, че се дава добра оценка на правителството и за стабилността на финансовата система. Нищо лошо не се е случило. Имаме и бюджет, а сега Румен Радев и Росен Плевнелиев да се споразумеят за служебен кабинет", заяви Борисов. Той уточни, че Цветан Цветанов му се е обадил и му е казал, че парламентарната група на ГЕРБ няма сили повече да удържа на всички популистки искания в Народното събрание.
По въпроса с джиповете на горските стопанства, които бяха ползвани от НСО, Борисов коментира, че повече няма да се вози в скъпи коли, а ще си поръча бронирана Лада нива, с която да вози Путин. /faktor.bg
"Не може най-голямата партия да подкрепи правителство на Патриотичния фронт. Още а първия ден ще ни питате защо го бламираме. Техните предложения не съвпадат с нашите. Трябва да имаме осигурени стабилни доходи, за да увеличаваме по такъв начин пенсиите". Това заяви Бойко Борисов на излизане от президентството, след като върна мандата на Росен Плевнелиев за нов кабинет.
"Това беше най-доброто, което за онова време можехме да сформираме. Дори бяхме поканили и АБВ. За предсрочни избори да каже Конституцията, а датата да определи служебен кабинет. Демокрацията е най-ценното нещо. Когато народът реши, е морално да се управлява, когато правехме правителството, бяхме в хипотезата "избори до дупка". Благодарях на всички партии, че има парламент, че можем да минем през всички кризи. Тази възможност се изчерпа. Дължим им на патриотите подкрепа, но исканията им не са записани в програмата на ГЕРБ. Доволен съм, че се дава добра оценка на правителството и за стабилността на финансовата система. Нищо лошо не се е случило. Имаме и бюджет, а сега Румен Радев и Росен Плевнелиев да се споразумеят за служебен кабинет", заяви Борисов. Той уточни, че Цветан Цветанов му се е обадил и му е казал, че парламентарната група на ГЕРБ няма сили повече да удържа на всички популистки искания в Народното събрание.
По въпроса с джиповете на горските стопанства, които бяха ползвани от НСО, Борисов коментира, че повече няма да се вози в скъпи коли, а ще си поръча бронирана Лада нива, с която да вози Путин. /faktor.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 01:12 Хороскоп за вторник, 23 юни 2026 г.
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.