Борисов: Надявам се Путин да не знае
България 13.09.2012 12:06
Премиерът Борисов заяви, че искрено се надява руският президент Владимир Путин да не знае за подадения иск на „Атомстройекспорт" за АЕЦ Белене.
Ако знае, никак няма да му е приятна срещата на 9 ноември в България, когато трябва да подпишем за Южен Поток, добави премиерът. Той подчерта, че ние стриктно сме изпълнили всички ангажименти по Южен Поток, а за Белене обясни, че продължаваме да водим преговори.
Припомняме, руската компания увеличи иска към българската НЕК за прекратения договор по проекта „Белене" на 1 млрд. евро.
Смятам, че абсолютно вероломно, използвам терминология от времето на войната, ни изненадаха с този иск, каза Борисов. Той подчерта, че има предвид компания „Атомстройекспорт", която въпреки провежданите преговори си е позволила или така е решила без да информира страната ни да заведе иск за един милиард евро.
Русия, руският народ и България са приятели от векове и ще бъдат приятели завинаги, подчерта още Борисов. Той беше категоричен, че руската компания е допуснала грешка и каза, че сега ние ще направим всичко възможно да обявим за нищожен договора за предишната централа.
Премиерът допълни, че се радва, че парламентът ще направи разследване и допълни, че е крайно време прокуратурата да се произнесе. За три години поне могат да се произнесат за това правилно ли е проведен конкурсът, подчерта той.
Премиерът каза още, че ще информира президента на ОЛАФ как са правени обществени конкурси у нас. Той разказа, че сме имали 80% атомна централа, след което е била направена огромна далавера с конкурс за дострояване, а впоследствие било решено да се прави чисто нова, което предопределило кой ще спечели. В момента този реактор, който е бил тук, работи в друга централа и произвежда ток, отбеляза Борисов.
По повод иска той добави, че ние сме наели най-добрата адвокатска компания и щом така иска „Атомстройекспорт", ще се съдим. /news.bg
Ако знае, никак няма да му е приятна срещата на 9 ноември в България, когато трябва да подпишем за Южен Поток, добави премиерът. Той подчерта, че ние стриктно сме изпълнили всички ангажименти по Южен Поток, а за Белене обясни, че продължаваме да водим преговори.
Припомняме, руската компания увеличи иска към българската НЕК за прекратения договор по проекта „Белене" на 1 млрд. евро.
Смятам, че абсолютно вероломно, използвам терминология от времето на войната, ни изненадаха с този иск, каза Борисов. Той подчерта, че има предвид компания „Атомстройекспорт", която въпреки провежданите преговори си е позволила или така е решила без да информира страната ни да заведе иск за един милиард евро.
Русия, руският народ и България са приятели от векове и ще бъдат приятели завинаги, подчерта още Борисов. Той беше категоричен, че руската компания е допуснала грешка и каза, че сега ние ще направим всичко възможно да обявим за нищожен договора за предишната централа.
Премиерът допълни, че се радва, че парламентът ще направи разследване и допълни, че е крайно време прокуратурата да се произнесе. За три години поне могат да се произнесат за това правилно ли е проведен конкурсът, подчерта той.
Премиерът каза още, че ще информира президента на ОЛАФ как са правени обществени конкурси у нас. Той разказа, че сме имали 80% атомна централа, след което е била направена огромна далавера с конкурс за дострояване, а впоследствие било решено да се прави чисто нова, което предопределило кой ще спечели. В момента този реактор, който е бил тук, работи в друга централа и произвежда ток, отбеляза Борисов.
По повод иска той добави, че ние сме наели най-добрата адвокатска компания и щом така иска „Атомстройекспорт", ще се съдим. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:36 Николай Нанков за мантинелите: Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. и тя не е спряна
- 14:24 Деница Сачева за бюджета: Оценка 3! Този бюджет няма никаква философия и никаква цел
- 14:14 25 години рисувал епичното си платно "Богатири"
- 14:03 Страните от ЕС планират укрепване на европейските електроенергийни мрежи
- 13:52 Военноморските сили унищожиха дрейфащ дрон край Кранево
- 13:40 Иран: Тръмп ще съжалява за последната атака
- 13:29 Анализатор в The Telegraph: Без Крим Путин ще загуби войната
- 13:17 Тръмп удари Иран след като обвини Техеран в "безразсъдно нарушение" на примирието