
България 18.01.2022 12:30 Снимка: ДНЕС+
Болницата в Айтос остана без COVID легла
Болницата в Айтос връща пациенти и няма повече свободни легла. Това казват служители на лечебното заведение. Там инфекциозното отделение се е превърнало в COVID отделение, съобщи Нова телевизия.
Сестри в МБАЛ-а споделят, че работят извънредно, но капацитетът на болницата е малък и въпреки извънредните часове на работа, те не могат да поемат повече пациенти. Затова те са принудени да направят списък с чакащи, които да бъдат приети.
Няма как да се разкрият повече легла. Персоналът е малко, това е капацитета на болницата", казва главна сестра Мария Иванова. Има много болни с COVID, които искат да постъпят в болницата, но трябва да ги отпратим, допълва още тя.
"Имаме тежко болни, които са на постоянен кислород", допълни д-р Фатме Хасан./NOVA
Още по темата
![]() |
1 | 2.10078 |
![]() |
1 | 2.25925 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.16705 |
![]() |
1 | 1.67408 |
Последни новини
- 10:58 Габрово получава близо 17 млн. лв. за иновационна долина
- 10:48 ПП-ДБ: Оказван е натиск върху Благомир Коцев да се откаже от политическата си сила
- 10:39 Шамари и обиди при раждане в "Майчин дом": "Умирах, а трябваше сама да си държа краката"
- 10:28 Павела Митова: Договорът с „Боташ” е преотдаване на българския енергиен суверенитет
- 10:19 Джокович опита, но болката и безкомпромисният Синер се оказаха непреодолимо препятствие
- 10:11 Буруджиева за интригата в ПП-ДБ: Асен Василев се прави на Нео от "Матрицата", иска да е новият герой
- 10:02 The Telegraph: "Коалицията на желаещите" ще патрулира небето над Украйна след спирането на огъня
- 09:50 Симпатичен външен вид, фалшив образ – опасната сила на политическия пиар