България 21.10.2025 11:38 Снимка: БГНЕС, архив
Блок в Добрич пропада заради наводнения от отпадни води
Хората подозират, че проблемът се дължи на пропукване в канализационната мрежа, откъдето водата се просмуква в основите на блока и ги подкопава
Жилищен блок в Добрич пропада заради постоянни наводнения от отпадни води, алармират обитателите му, информира Нова телевизия.
Почти всяка седмица те водят преговори с водното дружество да почиства шахтите, но невинаги имат успех.
Хората подозират, че проблемът се дължи на пропукване в канализационната мрежа, откъдето водата се просмуква в основите на блока и ги подкопава. Подадените жалби до институциите са много.
Блок 18 в добричкия квартал „Дружба” 2 лесно може да бъде открит... по миризмата. Васил Димитров споделя, че мазетата са пълни.
„Сигурно има 50 см вода и всичко това влиза вкъщи. Миналата година по същото време у нас и в жилището на съседката отсреща сифоните избиха”, разказва той.
240-те домакинства са станали „абонати” на почистващата техника на ВиК. Но дружеството невинаги се отзовава на повикванията.
„От ВиК затварят телефоните, не отговарят на обажданията, ние се тревожим, чудим се какво да правим. Това продължава от години”, разказва Латинка Цветанова.
От ВиК казват, че причината за проблема е, че жителите хвърлят мокри кърпички в канализацията. Никой обаче не е обследвал причините за системните наводнения. Васил Димитров уточни, че последният път казали, че може би от корените на дърво в близост е изместена тръба.
Стълбището на единия от входовете на блока вече е пропаднало и хората са си направили ново. Това обаче е само върхът на айсберга.
„Отклонението на блока се наблюдава от над 5 години. Преди двете части си бяха слепени, а сега отклонението в горната част е повече от половин метър. Връзките на панелите пукат, постоянно се чува вкъщи”, разкрива Росен Георгиев. Галя Пейчева пък посочва, че тапетите ѝ се разминават в ъглите.
Обитателите на блока са внесли подписка в Община Добрич и многократно са искали срещи с кметския екип. И до днес обаче не били приети под различни предлози.
От общината заявиха, че официален сигнал за този адрес не е получаван, но предстои да бъде направена проверка.
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 21:11 Хороскоп за сряда, 24 декември 2025 г.
- 19:08 Ким откри пет луксозни хотела с дъщеря си, отчете икономически напредък на КНДР
- 19:01 Александър Николов и Карлос Насар попаднаха в Топ 10 на "Спортист на Балканите"
- 18:54 Южна Корея тества ултраиздръжлив робот за изследване на мистериозните лунни пещери
- 18:47 В Полша двама миньори се задушиха с метан и загинаха във въгледобивна мина
- 18:39 Московски съд арестува задочно Каспаров, обявен за чужд агент и включен в регистъра на терористите
- 18:32 Как дядо Коледа пътува по света? Отговорът се крие в Айнщайн
- 18:27 "Политико": Европа проваля Украйна