България 20.01.2022 10:57 Снимка: ДНЕС+
Близки на македонските туристи поискаха паралелно разследване на катастрофата на АМ "Струма"
Паралелно разследване на причините за катастрофата на АМ "Струма" поискаха оцелели и роднини на загиналите македонски туристи пред районния съд в Перник, съобщи БНТ.
Близки на загиналите търсят още информация за злато и бижута за хиляди евро, останали сред отломките при пожара на автобуса.
Експерти от Перник отново ще изследват пътната настилка каква е била маркировката, виражите - дори ремонтираното. Сред слабостите са и големината на болтовете, с които е хваната мантинелата.
Припомняме, от багажното отделение е започнал пожарът в македонския автобус на АМ "Струма", в който изгоряха 45 души, а 7 успяха да се спасят и бяха лекувани в "Н. Пирогов". Катастрофата стана на 23 ноември 2021 г. Македонска фирма е строила участъка, където стана катастрофата с македонските туристи./БНТ
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:59 Конфискуваха частично имуществото на Юлия Тимошенко, оставиха й личната сметка с милиони долари
- 09:52 Проф. Константинов: С машини за 55 млн. евро ще си разрушим изборната система
- 09:51 НАТО: Марк Рюте не е предлагал компромис със суверенитета на Гренландия в разговора си с Тръмп
- 09:47 Обилен снеговалеж затвори Троянския проход
- 09:44 Румен Радев: Готови сме и можем да претворим волята за промяна в дела
- 09:42 Жълт код за поледици в 3 области, валежите отслабват в четвъртък
- 09:37 Бивш енергиен шеф на "Укренерго" - Брехт, почина от токов удар
- 09:29 Алма матер отново е в престижни световни класации на университети