България 27.07.2023 17:38 Снимка: ДНЕС+
Без заплати в плик: Фирмите с над 100 служители плащат само по банков път
Депутатите решиха фирмите с над 100 служители да изплащат заплати само по банков път. Това стана с гласовете на 125 народни представители от ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ и ДПС. Против бяха от БСП, ИТН и Възраждане.
„Таксите са изключително високи на фона на това, което получават българските служители, системата на банкоматите също не е развита“, заяви Георги Гьоков от БСП.
„Преди да пристъпим към спорни стъпки за ограничаване на сивия сектор, може би трябва да помислим дали не затрудняваме хората по този начин. Промените не са най-удачните сега“, заяви той.
Поставен бе и въпросът с таксите при теглене на пари в брой, поддържане на сметка и преводи.
Асен Василев посочи, че банковата асоциация вече декларира, че ще предложи облекчени условия, но само за хората на минимална заплата. На този етап остава неясно как точно хората, които получават заплатите си само по банков път, ще бъдат облекчени с таксите и достъпа до АТМ устройства.
„Банките не губят. Вие не излизате извън обсега на жълтите павета, нямате представа какво се случва в съседните села“, каза Цончо Ганев от „Възраждане“.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:18 Хороскоп за петък, 20 февруари 2026 г.
- 19:30 БPИKC зaoбиĸaля дoлapa чpeз бpaзилcĸa тexнoлoгия зa paзплaщaния
- 19:22 18 милиона лева е загубила "АЕЦ Козлодуй" за две спирания през 2025г.
- 19:15 Петролът Brent счупи рекорда от миналия юни на фона на заплахите на Тръмп към Иран
- 19:07 Тед Круз: Няма сделка без падането на режима в Иран
- 18:59 ЦИК прие хронограма за изборите за народни представители на 19 април
- 18:51 Синоптик: Започват валежи от дъжд, в събота ще преминават в сняг
- 18:43 Деница Сачева: Това правителство започва с фалстарт с човека, който ще отговаря за честни избори