БДЖ организират допълнително обучение на персонала за действие при кризисни ситуации
България 09.04.2008 15:03
Във връзка с подобряването на безопасността на транспортната услуга и минимизирането на рисковете при превоз на пътници, „Български държавни железници” ЕАД ще проведат в периода от 10-ти до 30-ти април допълнително обучение на служителите от превозните и локомотивни бригади за действие при възникване на различни видове кризисни и извънредни ситуации.
Обучението включва теоретична и практическа част. В теоретичната подготовка на персонала приоритетно внимание ще бъде обърнато върху: необходимите мерки за реагиране при опасни инциденти; отговорностите и механизмите за оповестяване при възникване на риск за безопасността на движението; необходимите действия и отговорности на персонала за ограничаване на вредните последствия от възникването на евентуален инцидент.
Практическата част от обучението на превозния и локомотивен персонал ще включва придобиване на умения за оказване на първа долекарска помощ и използване на лични предпазни средства. Лектори ще бъдат специалисти от Национална служба „Гражданска защита”, службите “Пожарна безопасност и защита на населението в железопътния транспорт”, както и медицински лица от многопрофилните транспортни болници. Такова допълнително обучение ще се извършва два пъти годишно.
През настоящата 2008 г. второто обучение на превозния и локомотивен персонал ще се проведе през месец октомври. Успоредно с това допълнително обучение, “Български държавни железници” ЕАД продължават да провеждат обичайните регулярни инструктажи на служителите от превозните и локомотивни бригади за безопасност, противопожарна охрана, работа с електрически инсталации и др. /БГНЕС
Обучението включва теоретична и практическа част. В теоретичната подготовка на персонала приоритетно внимание ще бъде обърнато върху: необходимите мерки за реагиране при опасни инциденти; отговорностите и механизмите за оповестяване при възникване на риск за безопасността на движението; необходимите действия и отговорности на персонала за ограничаване на вредните последствия от възникването на евентуален инцидент.
Практическата част от обучението на превозния и локомотивен персонал ще включва придобиване на умения за оказване на първа долекарска помощ и използване на лични предпазни средства. Лектори ще бъдат специалисти от Национална служба „Гражданска защита”, службите “Пожарна безопасност и защита на населението в железопътния транспорт”, както и медицински лица от многопрофилните транспортни болници. Такова допълнително обучение ще се извършва два пъти годишно.
През настоящата 2008 г. второто обучение на превозния и локомотивен персонал ще се проведе през месец октомври. Успоредно с това допълнително обучение, “Български държавни железници” ЕАД продължават да провеждат обичайните регулярни инструктажи на служителите от превозните и локомотивни бригади за безопасност, противопожарна охрана, работа с електрически инсталации и др. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна
- 19:28 Разкриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в античен град Хераклея Синтика
- 19:18 "Война на ордени" между Киев и Варшава. Какво се случва?
- 19:07 Франция въвежда внезапни тестове за наркотици сред висши държавни служители
- 18:57 Легендарният Марк Хюз е с разбито сърце след внезапната кончина на 38-годишния му син
- 18:46 Днес е най-дългият ден в годината
- 18:34 При жътва изгоря 30 дка нива със зрял ечемик край Бойчиновци