БДЖ мисли за германска технология срещу гратисчиите във влаковете
България 13.11.2007 17:58
Вариантите за въвеждане на новата германска резервационна система за продажба на билети за жп превоз у нас ще обсъдят в началото на декември ръководствата на БДЖ и “Дойче Бан” (Deutsche Bahn), съобщиха във вторник от Министерството на транспорта.
На 6 и 7 декември вицепрезидентът на германските железници Ото Висхой ще посети България и ще представи резервационната система, с която работят в “Дойче Бан”.
БДЖ има сериозни проблеми с нередовните пътници по част от дестинациите си до близките на столицата градове. При планирани проверки на железопътната компания беше регистрирано, че половината от пътниците в някои влакове се качват, без да са си закупили билет.
При посещението си в България в началото на декември, Ото Висхой ще бъде придружен от експерти в областта на енергетика и телекомуникациите, които ще помагат логистично за работата на новите дружества на Националната компания “Железопътна инфраструктура” (НКЖИ), които ще управляват електропреносната и телекомуникационната мрежи на държавната компания.
Министърът на транспорта Петър Мутафчиев, заедно с директорите на БДЖ Олег Петков и на НКЖИ Антон Гинев участват на международното специализирано изложение за железопътен транспорт “Райлтек 2007”, което се провежда в Германия от 12 до 14 ноември. Българската делегация е представила проекта за изграждане на Интермодален терминал в София и е коментирано евентуалното участие на германски фирми в бъдещия конкурс за представяне на логистичното обслужване на терминала.
Преди седмица НКЖИ и Австрийските железници подписаха договор, според който австрийската компания ще помага за реализацията на проекта. /Mediapool.bg
На 6 и 7 декември вицепрезидентът на германските железници Ото Висхой ще посети България и ще представи резервационната система, с която работят в “Дойче Бан”.
БДЖ има сериозни проблеми с нередовните пътници по част от дестинациите си до близките на столицата градове. При планирани проверки на железопътната компания беше регистрирано, че половината от пътниците в някои влакове се качват, без да са си закупили билет.
При посещението си в България в началото на декември, Ото Висхой ще бъде придружен от експерти в областта на енергетика и телекомуникациите, които ще помагат логистично за работата на новите дружества на Националната компания “Железопътна инфраструктура” (НКЖИ), които ще управляват електропреносната и телекомуникационната мрежи на държавната компания.
Министърът на транспорта Петър Мутафчиев, заедно с директорите на БДЖ Олег Петков и на НКЖИ Антон Гинев участват на международното специализирано изложение за железопътен транспорт “Райлтек 2007”, което се провежда в Германия от 12 до 14 ноември. Българската делегация е представила проекта за изграждане на Интермодален терминал в София и е коментирано евентуалното участие на германски фирми в бъдещия конкурс за представяне на логистичното обслужване на терминала.
Преди седмица НКЖИ и Австрийските железници подписаха договор, според който австрийската компания ще помага за реализацията на проекта. /Mediapool.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:25 73-годишен учител по цигулка застава пред съда, блудствал с 10-годишна ученичка
- 18:17 НИМХ: Следобедни гръмотевични бури и риск от градушки в Западна и Северозападна България
- 18:10 Тръмп публикува снимка на мистериозна блондинка и написа: Страхотна дъщеря
- 18:02 Приключи реставрацията на Партенона в Атина, за първи път от години храмът е без скелета
- 17:55 Лeгeндapният пpeдceдaтeл нa Фeд Aлън Гpийнcпaн пoчинa нa 100 г.
- 17:48 За 10 години се смениха шестима британски премиери. Защо си тръгнаха?
- 17:45 KNDS готви рекорден дебют на борсата
- 17:41 КЗК глоби две фирми, представяли фалшиво масло под марката „Deutsche Markenbutter"