БДЖ и НК ЖИ изплатиха всички просрочени задължения към служителите си
България 16.09.2004 13:46
Към 15 септември 2004 г. БДЖ ЕАД и Национална компания “Железопътна инфраструктура” изплатиха всички просрочени суми за заплати и храна на своите служители. До 30 септември 2004 г. БДЖ ще преведат заплатата за месец август и пари за аванс за месец септември на обща стойност 7 800 000 лв. Също в края на този месец НК ЖИ ще изплати заплатите за август и аванс за септември на обща стойност около 5 000 000 лв. (Заплатата за август по принцип е платима в края на този месец).
През месец юли БДЖ изплатиха на служителите си храната за юни и заплата за май, или общо 10 235 071 лв. За август бяха преведени пари за аванс за юли и заплата за юни, или общата сума е 11 141 012 лв. До 15 септември бяха направени плащания за аванс за август, заплата и храна за юли и храна за август, или общо 12 218 939 лв. Общо 33 595 022 лв. БДЖ изплатиха на своите служители за последните два месеца и половина. Национална компания “Железопътна инфраструктура” изплати за юли 8 994 000, а за август - 8 498 000 лв. суми за заплати на служителите си, съобщиха от пресцентъра на Министерството на транспорта и съобщенията.
През месец август железниците имаха 18 млн. лева просрочени задължения към служителите си. Това изоставяне беше заради съставени актове на железниците за около 15 млн. лв. от НОИ и Агенцията за държавни вземания за стари периоди (1998 г.), които бяха внесени като допълнителни приходи в държавния бюджет. Предвид това вицепремиерът Николай Василев постави задача на директорите на БДЖ и НК ЖИ да предприемат мерки за увеличаването на приходите и за оптимизацията на разходите, да подобрят финансовата дисциплина и да осъществят продажба на неоперативни активи, за да се преодолее лекото изоставане в плащането на заплатите на служителите.
През месец юли БДЖ изплатиха на служителите си храната за юни и заплата за май, или общо 10 235 071 лв. За август бяха преведени пари за аванс за юли и заплата за юни, или общата сума е 11 141 012 лв. До 15 септември бяха направени плащания за аванс за август, заплата и храна за юли и храна за август, или общо 12 218 939 лв. Общо 33 595 022 лв. БДЖ изплатиха на своите служители за последните два месеца и половина. Национална компания “Железопътна инфраструктура” изплати за юли 8 994 000, а за август - 8 498 000 лв. суми за заплати на служителите си, съобщиха от пресцентъра на Министерството на транспорта и съобщенията.
През месец август железниците имаха 18 млн. лева просрочени задължения към служителите си. Това изоставяне беше заради съставени актове на железниците за около 15 млн. лв. от НОИ и Агенцията за държавни вземания за стари периоди (1998 г.), които бяха внесени като допълнителни приходи в държавния бюджет. Предвид това вицепремиерът Николай Василев постави задача на директорите на БДЖ и НК ЖИ да предприемат мерки за увеличаването на приходите и за оптимизацията на разходите, да подобрят финансовата дисциплина и да осъществят продажба на неоперативни активи, за да се преодолее лекото изоставане в плащането на заплатите на служителите.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:56 Хороскоп за четвъртък, 25 юни 2026 г.
- 19:33 ЕК предлага: "Европол" да има представителства във всички страни от ЕС
- 19:23 Тръмп нареди проверки заради цената на бензина в САЩ
- 19:15 „Ростех“ разкри тайното оръжие на Т-90М:След 200 промени танкът става още по-опасен на бойното полe
- 19:07 В Англия след грешната стъпка: Без паника, но така няма да стане
- 19:00 Докато светът говори за AI, Китай спечели друга ключова технологична битка срещу САЩ
- 18:54 Редки цветове и прецизна изработка на мозайка в храма на Херакъл в Хераклея Синтика
- 18:47 FT: Хегсет освобождава командващия сухопътните войски на САЩ в Европа