
България 29.01.2025 11:57 Снимка: ДНЕС+
Бащата на близнаците, родени в двора на болница: Действах по инстинкт, ставаше въпрос за три живота
Екстремно раждане на близнаци в двора на областната болница в Шумен. Бащата е акуширал на едно от двете си момченца на тревна площ.
Какво се е случило и как са бебетата?
По думите на Байрям Дургут ситуацията се е развила много бързо, след като съпругата му се е събудила с болки.
Семейството не е от Шумен и пътува до болницата 55 км. 5-6 минути бременната жена се опитва да слезе от колата, но не успява. Мъжът ѝ я вдига на ръце, но тя казва, че така се чувства много по-зле.
"Тя ми каза, че раждането започва. Така се и оказа, раждането тръгна на поляната. Действах по инстинкт, ставаше въпрос за три живота. Обадих се на 112 и на лекаря на родилката", споделя Байрям Дургут.
Те идват веднага, но първото бебе вече е поело първата си глътка въздух.
Раждането продължава в родилната зала, където се появява второто момченце и продължава обслужването на жената.
Към момента дечицата получават интензивни грижи и са в кувьози, тъй като са родени в 37-ата седмица от бременността.
Родителите избират за имена на бебета си Хасан и Ахмед, а майката на бебета е в добро състояние, предава БТВ.
Още по темата
![]() |
1 | 2.07736 |
![]() |
1 | 2.27158 |
![]() |
10 | 3.86253 |
![]() |
100 | 4.10195 |
![]() |
1 | 1.67308 |
Последни новини
- 10:34 "Критикуването няма да помогне": 10 съвета за по-лесен емоционален преход на тийнейджърите
- 10:26 Астрономи откриха нов тип свръхнова
- 10:18 В Полша пишат: ЦСКА дава 500 000 евро за португалец, стигнал до Висшата лига и Серия А
- 10:09 Лео ди Каприо за връзките на 50 г.: Трябва да рискуваш да бъдеш честен, защото няма време за губене
- 10:01 Почина майката на Джеф Безос
- 09:54 РЗИ: Морските води на варненските плажове са с отлично качество
- 09:46 Пет жертви взе войната по пътищата за изминалото денонощие
- 09:37 Инцидентът с АТВ в Слънчев бряг: Бащата на извършителя е полицай, а майка му работи в съда