Балканските министри на транспорта обсъдиха общата си позиция по отношение на СЕМТ разрешителните
България 27.05.2004 12:09
По покана на вицепремиера Николай Василев министрите на транспорта от балканските страни – Турция, Гърция, Македония, Албания, Сърбия и Черна гора, Босна и Херцеговина, обсъдиха общата си позиция за начина на преразпределение на неизползваните СЕМТ разрешителни за международен автомобилен транспорт.
Това стана по време на 88-та сесия на Съвета на министрите на Европейската конференция на министрите на транспорта /ЕКМТ/, която се провежда в столицата на Словения, Любляна. Въпросът за разрешителните ще бъде разгледан на утрешното заседание на Сесията.
На инициираната от министър Василев среща са дискутирани и мерките, предприети от страните за улесняването на преминаването на граничните пунктове в региона.
Министрите на транспорта на балканските страни се заинтересуваха от новите самолети на “България Ер”, които авиокомпанията взе на лизинг съвсем наскоро.
По-рано през деня Николай Василев се срещна със словенския министър на информационното общество Павел Гантар. Двамата министри обсъдиха развитието на телекомуникационния пазар и даването на мобилни лицензи от трето поколение /UMТS/, както и разпространението на широколентовия достъп до Интернет и начините на използване на съвременните информационни технологии в дома, училището и на публични места.
Вицепремиерът Николай Василев се срещна и с министъра на транспорта на Словения Марко Павлиха. Министър Василев поиска увеличение на квотата разрешителни за международния автомобилен транспорт с 6 000 бройки. За 2004 г. със Словения сме си разменили контингент от 8 400 разрешителни. През втората половина на месец юли в София ще се проведе двустранна среща на ниво министри на транспорта, стана ясно след срещата на Николай Василев с Марко Павлиха.
Вчера министър Василев разговаря и с министрите на транспорта на Албания и Македония. Министрите подтвърдиха решението си за организиране на единен полет на авиокомпания “Хемус Ер” от София до Скопие, Тирана и Букурещ.
Министър Василев съобщи на турския министър на транспорта Бинали Йълдъръм, че има намерение на 7 юни тази година да внесе в дневния ред на Министерския съвет точка за разглеждане на доклад за мерките за подобряване и улесняване на граничните преходи и по-специално - на ГКПП Капитан Андреево-Капъкуле.
Това стана по време на 88-та сесия на Съвета на министрите на Европейската конференция на министрите на транспорта /ЕКМТ/, която се провежда в столицата на Словения, Любляна. Въпросът за разрешителните ще бъде разгледан на утрешното заседание на Сесията.
На инициираната от министър Василев среща са дискутирани и мерките, предприети от страните за улесняването на преминаването на граничните пунктове в региона.
Министрите на транспорта на балканските страни се заинтересуваха от новите самолети на “България Ер”, които авиокомпанията взе на лизинг съвсем наскоро.
По-рано през деня Николай Василев се срещна със словенския министър на информационното общество Павел Гантар. Двамата министри обсъдиха развитието на телекомуникационния пазар и даването на мобилни лицензи от трето поколение /UMТS/, както и разпространението на широколентовия достъп до Интернет и начините на използване на съвременните информационни технологии в дома, училището и на публични места.
Вицепремиерът Николай Василев се срещна и с министъра на транспорта на Словения Марко Павлиха. Министър Василев поиска увеличение на квотата разрешителни за международния автомобилен транспорт с 6 000 бройки. За 2004 г. със Словения сме си разменили контингент от 8 400 разрешителни. През втората половина на месец юли в София ще се проведе двустранна среща на ниво министри на транспорта, стана ясно след срещата на Николай Василев с Марко Павлиха.
Вчера министър Василев разговаря и с министрите на транспорта на Албания и Македония. Министрите подтвърдиха решението си за организиране на единен полет на авиокомпания “Хемус Ер” от София до Скопие, Тирана и Букурещ.
Министър Василев съобщи на турския министър на транспорта Бинали Йълдъръм, че има намерение на 7 юни тази година да внесе в дневния ред на Министерския съвет точка за разглеждане на доклад за мерките за подобряване и улесняване на граничните преходи и по-специално - на ГКПП Капитан Андреево-Капъкуле.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:29 КС реши: Противоконституционно е България да бъде в Съвета на Тръмп
- 17:26 7 души са задържани за 24 ч. по ЗМВР след акцията в район "Приморски"
- 17:23 Министър Стоянов и адмирал Уайкоф обсъдиха сигурността в Черно море и укрепването на Източния фланг
- 17:15 250 000 жертви: Доклад за банди за изнасилвания и бездействие на институциите, взриви Великобритания
- 17:13 Отново: Камион разкъса мантинела на "Струма" и се вряза в кола (ВИДЕО)
- 17:07 Министър Милошев: Директорът на НДК Андриана Татарова е отстранена от поста
- 16:59 Кремъл заплаши с правни действия, ако Великобритания продаде конфискувания руски петрол
- 16:53 Министър Найденов поиска проверка за съдебната реабилитация на педофил, назначен в училище