Българският консул посети момичетата, станали жертва на трафик на хора в Македония
България 26.04.2007 10:41
В транзитния център за жертви на трафика на хора, който се намира в скопския квартал Гази Баба, са настанени 46 души. Там са и чуждите гражданки, които бяха открити при последните две полицейски акции в Тетовско и Гостиварско срещу нелегалния трафик на хора и склоняване към проституция, пише македонският вестник “Вечер”.
Вчера македонският вътрешен министър Гордана Янкуловска и консулът на България посетиха момичетата, разговаряха с тях и ги окуражиха да дадат показания срещу сводниците им. На момичетата е била предложена и медицинска помощ. От общо 23 момичета, които в момента са настанени в центъра, 7 са гражданки на Албания, 9 момичета са от България и 7 са сръбски гражданки. В центъра са настанени също така нелегални имигранти. /БГНЕС
Вчера македонският вътрешен министър Гордана Янкуловска и консулът на България посетиха момичетата, разговаряха с тях и ги окуражиха да дадат показания срещу сводниците им. На момичетата е била предложена и медицинска помощ. От общо 23 момичета, които в момента са настанени в центъра, 7 са гражданки на Албания, 9 момичета са от България и 7 са сръбски гражданки. В центъра са настанени също така нелегални имигранти. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:22 Иран отрече да е позволил инспектори на МААЕ да проверяват ядрени съоръжения
- 11:17 Алжир обърна дебютанта Йордания със спорен гол. Задава се мач-война с Австрия
- 11:14 Невзоров е разпитван в качеството на свидетел, уточниха от Окръжна прокуратура-Варна
- 11:07 Проф. Рачев: Почти навсякъде ще превали и прегърми
- 11:02 Дъждът отложи, но не отмени нов френски триумф на Мондиала
- 10:59 Невзоров се върнал във Варна на 16 юни: Не съм бягал. Имаме документи
- 10:52 Ким Чен-ун: Северна Корея ще използва статута си на ядрена държава
- 10:49 Безмилостният Холанд попари Сенегал и поведе Норвегия към 1/16-финалите