Българският консул посети момичетата, станали жертва на трафик на хора в Македония

България 26.04.2007 10:41

В транзитния център за жертви на трафика на хора, който се намира в скопския квартал Гази Баба, са настанени 46 души. Там са и чуждите гражданки, които бяха открити при последните две полицейски акции в Тетовско и Гостиварско срещу нелегалния трафик на хора и склоняване към проституция, пише македонският вестник “Вечер”.

Вчера македонският вътрешен министър Гордана Янкуловска и консулът на България посетиха момичетата, разговаряха с тях и ги окуражиха да дадат показания срещу сводниците им. На момичетата е била предложена и медицинска помощ. От общо 23 момичета, които в момента са настанени в центъра, 7 са гражданки на Албания, 9 момичета са от България и 7 са сръбски гражданки. В центъра са настанени също така нелегални имигранти. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355