България 06.07.2020 14:26 Снимка: ДНЕС+
Български учени съвсем близо до откриване на лекарство срещу Ковид -19
Клиничните изпитвания са започнали през месец май
Български екип е много близо до откриване на лекарство срещу коронавируса, това заяви на брифинг днес здравният министър Кирил Ананиев.
"През май стартира клинично изпитване с Ивермектин. До момента за него са набрани 30 пациенти. Изпитването се провежда в 9 болници в България", уточни изпълнителният директор на Изпълнителна агенция по лекарствата магистър фармацевт Богдан Кирилов.
Той посочи, че България е първата държава в ЕС, която стартира такова изследване и допълни, че желанието на медицинските специалисти е да бъдат включени нови болници и още пациенти.
Повече информация за медикамента ще бъде представена в края на месец юли или началото на август.
Геновева Михайлова
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:21 Шведска министърка дойде с бебето си на заседание на Съвета на ЕС
- 11:13 Откриха над 3600 кутии в тайници на лек автомобил на ТД Митница Варна
- 11:05 Иран предупреди корабите да използват само определените от него маршрути в Ормузкия проток
- 10:58 ООН предупреждава: Синтетичните наркотици се превръщат в опасна пандемия
- 10:50 Австралия ще затяга забраната за социални мрежи за деца
- 10:42 Епидемията от ебола в Конго се разраства, няма места в болниците
- 10:35 Работна група ще изготви предложения за решения за благоустрояването и чистотата във Варна
- 10:27 ООН спря евакуацията на моряци от Ормузкия проток заради атаката на търговски кораб