България увеличава износа на ток със 150 мегавата, съобщи в Пловдив министър Милко Ковачев
България 17.05.2003 16:13
От понеделник България увеличава износа на ток със 150 мегавата, съобщи в Пловдив енергийният министър Милко Ковачев. Той не уточни към коя държава се увеличава износът, но отбеляза, че в момента страната ни осъществява износ на 90 мегавата за Македония, предаде БТА.
Имаме ясни сигнали от турска страна за преодоляване на проблемите по споразумението с Турция и се надявам на 29 май в Анкара това да стане факт, заяви министър Ковачев. Той бе категоричен, че България има ясно виждане как да бъде реализирано споразумението и очаква промени, но отказа да съобщи конкретни детайли. Не сме притиснати и отиваме като равностоен партньор, допълни Ковачев.
Министър Ковачев бе в Пловдив във връзка с кражбите на електроенергия и проблемите със събираемостта на дълговете към електроразпределителното дружество. Той проведе серия от разговори с областния управител, кмета, представители на съдебната власт, прокуратурата и РДВР. В отговор на
журналистически въпрос той заяви, че процесът за подготовката за приватизацията на Националната електрическа компания е в график и до края на юни ще бъдат готови тръжните пакети. През септември ще се приключи с приемането на офертите, а финализирането на сделките - до края на 2003.
Имаме ясни сигнали от турска страна за преодоляване на проблемите по споразумението с Турция и се надявам на 29 май в Анкара това да стане факт, заяви министър Ковачев. Той бе категоричен, че България има ясно виждане как да бъде реализирано споразумението и очаква промени, но отказа да съобщи конкретни детайли. Не сме притиснати и отиваме като равностоен партньор, допълни Ковачев.
Министър Ковачев бе в Пловдив във връзка с кражбите на електроенергия и проблемите със събираемостта на дълговете към електроразпределителното дружество. Той проведе серия от разговори с областния управител, кмета, представители на съдебната власт, прокуратурата и РДВР. В отговор на
журналистически въпрос той заяви, че процесът за подготовката за приватизацията на Националната електрическа компания е в график и до края на юни ще бъдат готови тръжните пакети. През септември ще се приключи с приемането на офертите, а финализирането на сделките - до края на 2003.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:32 София ще разполага с финансова рамка от €1,523 млрд. За какво ще се харчат?
- 19:24 Съдът във Варна назначи техническа експертиза по делото срещу зелената зона за паркиране
- 19:16 Тираджията, помел кола на "Тракия", е обвинен за причиняване на смърт по непредпазливост
- 19:09 Слънчево, в низините - горещо в следващите дни
- 19:02 77-годишният Лайънъл Ричи прекъсна концерт след като се почувствал зле сцената
- 18:54 Връзват възнагражденията на висши длъжности към замразените депутатски заплати
- 18:47 Разкриха единственото условие към гостите на сватбата на Тейлър Суифт и Травис Келси
- 18:39 Най-малко 48 души са се удавили в опит да се спасят от жегите във Франция