България ще бъде партньор на Македония в евроинтеграцията й
България 24.10.2007 14:36
България ще бъде партньор на Македония в процеса на нейната евроинтеграция. Това е заключението от срещата на македонския вицепремиер по европейските въпроси Габриела Коневска – Трайковска с министъра по европейските въпроси Гергана Грънчарова.
България ще ни помогне с конкретни задачи въз основа на обмена на опит, каза Коневска – Трайковска след срещата си с Грънчарова, която е на официалното посещение в Скопие. Македонският вицепремиер допълни, че сътрудничеството на двете страни досега е било добро.
„Двете страни разговаряха за предприсъединителните фондове, опита при провеждане на преговорите и скрийнинга, трансграничното сътрудничество и комуникацията с медиите по време на преговорите”, каза Коневска – Трайковска.
От своя страна Грънчарова каза, че Македония има партньор в лицето на България. Тя приветства работата на македонското правителство при досега установения координационен механизъм във връзка с евроинтеграцията. Грънчарова съобщи, че ще се провеждат тематични срещи, на които ще бъде обменян опит по въпроси, свързани с европейските процеси.
„Преговорите не са лесни. ЕС е много солиден и опитен играч на масата на преговорите”, заяви Грънчарова. Тя допълни, че е в интерес на Македония да ускори реформите. Според Грънчарова политическият диалог е най-важен в процеса на евроатлантическа интеграция.
По-късно днес Гергана Грънчарова ще бъде приета и от премиера Никола Груевски и председателя на парламента Любиша Георгиевски, ще разговаря и с външния министър Антонио Милошоски. /Макфакс - БГНЕС
България ще ни помогне с конкретни задачи въз основа на обмена на опит, каза Коневска – Трайковска след срещата си с Грънчарова, която е на официалното посещение в Скопие. Македонският вицепремиер допълни, че сътрудничеството на двете страни досега е било добро.
„Двете страни разговаряха за предприсъединителните фондове, опита при провеждане на преговорите и скрийнинга, трансграничното сътрудничество и комуникацията с медиите по време на преговорите”, каза Коневска – Трайковска.
От своя страна Грънчарова каза, че Македония има партньор в лицето на България. Тя приветства работата на македонското правителство при досега установения координационен механизъм във връзка с евроинтеграцията. Грънчарова съобщи, че ще се провеждат тематични срещи, на които ще бъде обменян опит по въпроси, свързани с европейските процеси.
„Преговорите не са лесни. ЕС е много солиден и опитен играч на масата на преговорите”, заяви Грънчарова. Тя допълни, че е в интерес на Македония да ускори реформите. Според Грънчарова политическият диалог е най-важен в процеса на евроатлантическа интеграция.
По-късно днес Гергана Грънчарова ще бъде приета и от премиера Никола Груевски и председателя на парламента Любиша Георгиевски, ще разговаря и с външния министър Антонио Милошоски. /Макфакс - БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:09 Топлопроводите в "Студентски град" и "Мусагеница" са в окаяно състояние, план за модернизация няма
- 17:00 Арх. Деляна Панайотова оглави ДНСК
- 16:51 Задържаха болногледачка за кражба и насилие над неподвижна жена в Плевен
- 16:42 ДФ „Земеделие“ започва прием на заявления за сектор "Пчеларство"
- 16:33 Още пет търговски вериги се включват в "Кошница с грижа"
- 16:23 Андрей Гюров не казва ще се кандидатира ли за президент
- 16:13 Бивши командири на суданските паравоенни сили преминават на страната на армията
- 16:04 ЕК отчита добро интернет покритие у нас и основни дигитални умения при само 35% от хората