България е десетата най-нещастна страна в света

България 03.04.2012 15:06

България е десетата най-нещастна страна в света, сочи Доклад за щастието, поръчан от ООН.

По-нещастни от българите са само гражданите на Танзания, Зимбабве, Ирак, Пакистан, Руанда, Етиопия, Грузия, Индия и Украйна.

Най-щастливите страни в света са в Северна Европа - Дания, Норвегия, Финландия и Холандия. Тяхната средна оценка за качество на живота е 7,6 по скалата от 0 до 10.

Богатите страни са сред най-щастливите нации, но по-важни от размера на доходите са политическата свобода и липсата на корупция.

С течение на времето и промяната на жизнения стандарт, щастието в някои страни се е покачило, например в САЩ. Средно обаче, светът е станал по-нещастен през последните 30 години.

Безработицата причинява толкова болка и нещастие, колкото тежка загуба или любовна раздяла.

Психичното здраве и стабилният семеен живот също са фактори, които влияят на щастието във всяка страна. В развитите страни жените са по-щастливи от мъжете, показват резултатите, според които щастието е най-ниско на средна възраст. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355