България 30.06.2025 17:17 Снимка: Getty Images
Българин се удави в Аспровалта
60-годишен българин се е удавил в Егейско море в курортното селище Аспровалта, съобщиха от гръцката полиция.
Туристи от три частни яхти, които са били в близост до инцидента, са се опитали да го спасят, но не са успели. Наложило се е и на тях да бъде оказана медицинска помощ. Лекарският екип е пристигнал за няколко минути.
Българинът е транспортиран до най-близката болница, но медиците не са успели да го върнат към живота. Властите разследват причините за нещастния случай, предава кореспондентът на БНР в Гърция.
От началото на туристическия сезон зачестиха случаите на пострадали в морето. Властите предупреждават възрастните и болните хора да избягват стоене на слънце в обедните часове и по възможност да посещават само плаж със спасители. Родителите също трябва да пазят децата си от силното слънце и да плуват в морето заедно с тях.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:03 Захарова: Путин даде да се разбере, че неонацистката гадина ще бъде напълно унищожена
- 16:51 Във Великобритания искат спиране на „Маша и мечокът“ заради руска пропаганда
- 16:40 Туск призова Полша да ограничи новата финансова помощ за Украйна
- 16:28 Политическа декларация на Националната конференция на СДС
- 16:18 Путин нареди разширяване на „зоната за сигурност“ и затягане на мерките срещу украински саботажи
- 16:06 Кими Антонели развали британското парти в спринта на "Силвърстоун"
- 15:56 Зеленски отрича, че Русия е превзела Константиновка
- 15:44 Хората с нужда от дом доминират на пазара на имоти