България 13.11.2020 12:56 Снимка: ДНЕС+
Американското посолство с дарение от 7 хил. PCR теста за България
Посолството на САЩ дари 7 хил. PCR теста на България вчера. Те бяха приети от директорът на Националния център за заразни и паразитни болести доц. Тодор Кантарджиев. Във Фейсбук профила си от посолството пишат, че са горди с помощта, която оказват за нашата страна.
„Горди сме, че помагаме на България в борбата с COVID-19 в този критичен момент!
Днес Посолството на САЩ дари високотехнологични комплекти за PCR тестване за COVID-19 на Националния център по заразни и паразитни болести в България. Тези комплекти ще позволят на Центъра да увеличи националния капацитет за PCR тестване, да проследи по-добре разпространението на COVID-19 и да помогне за защитата на българските общности. Дарението включва над 7 000 теста за COVID-19 и се оценява на 250 000 лева. Ние се #ВъзстановявамеЗаедно, като поставяме хората на първо място.

Дарението беше предоставено от Ив Гауър, новия аташе по медицинските въпроси на Посолството на САЩ. Ив е работила в посолства на САЩ по целия свят и се гордее, че си сътрудничи с нашите български партньори в борбата с разпространението на COVID.“/tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.12937 |
GBP
|
1 | 2.21098 |
RON
|
10 | 3.8462 |
TRY
|
100 | 3.96669 |
USD
|
1 | 1.67911 |
Последни новини
- 15:33 Росен Желязков: През април пак ще искаме дерогация
- 15:22 Тръмп внася съдебен иск за между 1 и 5 млрд. долара срещу BBC "вероятно" следващата седмица
- 15:10 Мартин Димитров, ПП-ДБ: Можеше да се намери по-подходяща кандидатура за особен управител на "Лукойл“
- 14:59 Зеленски все още не е издал заповед за изтегляне от Покровск
- 14:47 Коледният пост: До Бъдни вечер е особено време
- 14:36 Тръмп обяви, че САЩ съвсем скоро ще проведат ядрени опити
- 14:24 Румъния за нахлулия дрон на нейна територия: Действията на Русия са безотговорни и незаконни
- 14:12 Унгарският външен министър: Фон дер Лайен е негодна да изпълнява задълженията си