България 23.01.2024 09:09 Снимка: ДНЕС+
Александър Николов: "Булгаргаз" е във фалит
"Булгаргаз" е в катастрофално положение и е във фалит. Това заяви бившият министър на енергетиката в кабинета на Кирил Петков - Александър Николов пред бТВ за по-високите сметки за ток.
Щетата за Булгаргаз може да надхвърли 800 млн. лв. Когато се направи договорът с "Боташ" бе писан на коляно и без ясна координация. Големите въпроси ще приключат в нашия джоб и ще се плати от българските граждани, предупреди Николов.
По думите му сметките за парно ще бъдат доста по-високи, защото Топлофикация-София не може да си плати задълженията. Начинът на управление на "Топлофикация" е много болна тема за Столична община. Не се направи нищо за оптимизацията на "Топлофикация-София", която е на загуба, посочи Николов. 96% от хората си плащат сметките за парно, но не плащат сметките в реалния им размер такива, каквито трябва да бъдат.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 Всички плажове са в отлично състояние, Северното Черноморие е готово за летния сезон
- 19:26 Люис Хамилтън не мисли за отказване: Ще ме гледате още доста време
- 19:18 Най-старият документ в Държавен архив - Видин е карта на река Дунав от 1726 година
- 19:11 Бившата на Илон Мъск: Той има 10 000 лазера в космоса
- 19:04 ЕС премахва митата върху азотните торове
- 18:57 Хеопсовата пирамида е проектирана да устоява на земетресения
- 18:49 Експлозия в нефтохимически завод в Унгария, има загинал и ранени
- 18:42 Дъждове и гръмотевици: Нестабилно време за абитуриентите в цялата страна