България 16.10.2023 10:21 Снимка: ДНЕС+
Активисти на "Грийнпийс" се качиха на комин на ТЕЦ "Марица 3" - (ВИДЕО)
По тъмно днес шестима активисти на „Грийнпийс" поставиха начало на мащабна акция, като се изкачиха до една от най-високите точки на ТЕЦ „Марица 3". Демонстрацията им е в знак на протест срещу регулярното замърсяване на въздуха и околната среда в региона и системните злоупотреби от страна на въглищната централа, съобщават от организацията.
Участниците от България, Полша, Чехия, Унгария, Австрия, Хърватия, Гърция и Румъния са обединени от каузата, че всеки европейски гражданин заслужава да диша чист въздух и да живее в безопасна среда.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:18 Столична община не допуска 215-метровата кула на "Черни връх" въпреки съдебните хватки
- 17:18 Министър Ивкова: Трябва да задържим младите лекари с реални решения
- 17:09 Топлопроводите в "Студентски град" и "Мусагеница" са в окаяно състояние, план за модернизация няма
- 17:00 Арх. Деляна Панайотова оглави ДНСК
- 16:51 Задържаха болногледачка за кражба и насилие над неподвижна жена в Плевен
- 16:42 ДФ „Земеделие“ започва прием на заявления за сектор "Пчеларство"
- 16:33 Още пет търговски вериги се включват в "Кошница с грижа"
- 16:23 Андрей Гюров не казва ще се кандидатира ли за президент