Административният съд в София с второ дело за демонтажа на МОЧА

България 15.12.2023 18:21 Снимка: ДНЕС+

Административният съд в София с второ дело за демонтажа на МОЧА

Административния съд в София е образувал второ административно дело по искания за спиране на демонтажа на Паметника на Съветската армия. Новото искане към съда е отправено от партия „Възраждане“, съобщава БНР.

По образуваното дело съдът задължава СДВР да провери какви действия, от чие име и на какво основание се извършват по паметник, като полицията трябва да предостави протокол до 17 ч. на 18 декември, понеделник.

В същия срок и областният управител на София трябва да предостави основанията за демонтажа.

Вчера областната администрация трябваше да предоставя същите документи на същия съд по предишното административно дело. То беше заведено по искане на сдружението "Изправи се.БГ" и отново е за спиране на продължаващия демонтаж.

Още по темата

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355