699 македонци получили българско гражданство
България 14.04.2004 17:02
За първите три месеца на годината вицепрезидентът Ангел Марин е подписал укази, с които дава българско гражданство на 1436 лица и възстановява българското гражданство на други 14. От пожелалите да бъдат освободени от българско гражданство са подписани укази за 513 души.
Сред желаещите да станат български граждани най-много са гражданите на Македония. Положителен отговор на молбите си през периода са получили 699 от тях. Следващите по численост групи са от Молдова – 578, Сърбия и Черна гора – 50 и Русия – 29.
Общо 6260 молби във връзка с гражданството са постъпили за първото тримесечие на годината в дирекция “Българско гражданство” към Министерството на правосъдието.
Сред желаещите да станат български граждани най-много са гражданите на Македония. Положителен отговор на молбите си през периода са получили 699 от тях. Следващите по численост групи са от Молдова – 578, Сърбия и Черна гора – 50 и Русия – 29.
Общо 6260 молби във връзка с гражданството са постъпили за първото тримесечие на годината в дирекция “Българско гражданство” към Министерството на правосъдието.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:24 КЗК проверява цените на храните и напитките на летището в София
- 18:17 Древен град на маите е открит непокътнат в джунглата на Мексико (видео)
- 18:09 Европа плаща с дъщерите си за експеримента на мултикултурализма и „разнообразието“
- 18:02 ЕС е готов да предостави помощ на Венецуела след земетресенията
- 17:55 Туск към поляците и украинците: Нужно е зачитане на историческата "истина и взаимно уважение"
- 17:47 ОбС Варна намали с 50% средства за проектиране на детски площадки заради съмнения за завишени цени
- 17:42 Николай Василев:Този бюджет си е свинщина
- 17:39 Иззеха 240 кг говежда лой без документи на ГКПП "Капитан Андреево"