48 тона отработено гориво от “Козлодуй” ще се съхраняват в Красноярск
България 07.06.2004 11:24
Специалисти от химическия комбинат в Железногорск край Красноярск започнаха разтоварването на специален влак с 48 тона отработено ядрено гориво, пристигнало от българската АЕЦ “Козлодуй”, научи от ИТАР-ТАСС News.bg.
Със специални приспособления горивото ще бъде прехвърлено до седмица в басейн, където ще се съхранява под слой вода.
След 20 години излъчването от горивото ще намалее дотолкова, че да може да се съхранява в сухо хранилище.
Със специални приспособления горивото ще бъде прехвърлено до седмица в басейн, където ще се съхранява под слой вода.
След 20 години излъчването от горивото ще намалее дотолкова, че да може да се съхранява в сухо хранилище.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 08:33 Два труса над 7 по Рихтер разтърсиха Венецуела, има разрушени сгради и вероятно за хиляди жертви
- 08:31 Белгия разследва възможен украински опит за саботаж срещу кораб с руски втечнен газ
- 23:56 Хороскоп за четвъртък, 25 юни 2026 г.
- 19:33 ЕК предлага: "Европол" да има представителства във всички страни от ЕС
- 19:23 Тръмп нареди проверки заради цената на бензина в САЩ
- 19:15 „Ростех“ разкри тайното оръжие на Т-90М:След 200 промени танкът става още по-опасен на бойното полe
- 19:07 В Англия след грешната стъпка: Без паника, но така няма да стане
- 19:00 Докато светът говори за AI, Китай спечели друга ключова технологична битка срещу САЩ