365 локомотива ще свират 2 минути в знак на съпричастност с българките в Либия
България 07.02.2007 18:18
Служителите в системата на Министерството на транспорта се включиха в националната кампания „Не сте сами" в защита на българските медици, несправедливо осъдени в Либия.
За да изразят своята съпричастност към тяхната съдба, те предприеха редица инициативи: на 9-ти февруари, когато е датата на националния протест, в 12.00 ч, 365 локомотива на "Български държавни железници" ЕАД, които са в редовна експлоатация, в продължение на две минути ще подават звуков сигнал.
Служителите на билетните каси в 62 железопътни гари в страната ще раздават на пътниците, които купуват билет за пътуване, лентички с надпис "Не сте сами". Други 30 000 лентички ще бъдат раздадени на гарите в цялата страна от служители на Национална компания „Железопътна инфраструктура".
На същата дата служителите на летищата в София, Варна и Бургас също ще се включат в кампанията, като предоставят лентички на всички пътници, преминали през аеропортовете. „Български пощи" ЕАД се включи в кампанията, като пусна в обръщение специален пощенски плик в тираж от 322 000. От него 272 000 плика са с едноцветна лентичка „Не сте сами", а 50 000 са с трицветна лентичка. С него българските граждани ще имат възможност да изразят своята солидарност с нашите сънароднички. Първите шест плика от тази серия са изпратени в Либия до медицинските ни сестри и палестинския лекар. /БГНЕС
За да изразят своята съпричастност към тяхната съдба, те предприеха редица инициативи: на 9-ти февруари, когато е датата на националния протест, в 12.00 ч, 365 локомотива на "Български държавни железници" ЕАД, които са в редовна експлоатация, в продължение на две минути ще подават звуков сигнал.
Служителите на билетните каси в 62 железопътни гари в страната ще раздават на пътниците, които купуват билет за пътуване, лентички с надпис "Не сте сами". Други 30 000 лентички ще бъдат раздадени на гарите в цялата страна от служители на Национална компания „Железопътна инфраструктура".
На същата дата служителите на летищата в София, Варна и Бургас също ще се включат в кампанията, като предоставят лентички на всички пътници, преминали през аеропортовете. „Български пощи" ЕАД се включи в кампанията, като пусна в обръщение специален пощенски плик в тираж от 322 000. От него 272 000 плика са с едноцветна лентичка „Не сте сами", а 50 000 са с трицветна лентичка. С него българските граждани ще имат възможност да изразят своята солидарност с нашите сънароднички. Първите шест плика от тази серия са изпратени в Либия до медицинските ни сестри и палестинския лекар. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 01:12 Хороскоп за вторник, 23 юни 2026 г.
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.