
България 21.06.2025 17:39 Снимка: ДНЕС+
300 пътници блокирани час в "ръкава" на самолет на летището в София. Караджов със спешна среща
Министърът на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов свиква спешна среща в неделя във връзка с неуредиците на летище "Васил Левски" София и драстичния инцидент от днес
Близо 300 пътници на полет от Лондон са били блокирани за близо час в "ръкава", свързващ самолета с терминала на летището.
За това съобщиха от транспортното министерство, като уточниха, че вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов свиква спешна среща в неделя във връзка с неуредиците на летище "Васил Левски" София и драстичния инцидент от днес.
"Във връзка с неуредиците на летище “Васил Левски” - София за пътниците, пристигащи от страни извън ЕС, и след драстичният случай от днес, в който над 300 души, кацащи от Лондон, бяха принудени да престоят заключени почти един час, утре - 22 юни (неделя) в 10:00 часа събирам на място директорите на Гражданска въздухоплавателна администрация и на Софкънект, ръководителите на звената на Гранична полиция и на митниците, както и представители на наземните оператори работещи на летището", написа министър Караджов във Фейсбук.
Всяко от звената трябва да ми представи вариант за подобряване на организацията за приемане и проверка на пътниците, кацащи от “трети страни”! След срещата ще направя изявление пред медиите за резултатите, допълва още той.
Участие в срещата ще вземат ръководството на ГД „Гражданска въздухоплавателна администрация“ (ГВА), изпълнителният директор на „СОФ Кънект“ и неговият екип, представители на Агенция Митници, Гранична полиция, както и всички наземни оператори, отговарящи за обслужването на пристигащи полети от трети страни.
След срещата ще направя изявление пред медиите за резултатите, съобщава министърът във Феейсбук.
Още по темата
![]() |
1 | 2.07736 |
![]() |
1 | 2.291 |
![]() |
10 | 3.8881 |
![]() |
100 | 4.28061 |
![]() |
1 | 1.69851 |
Последни новини
- 21:02 Хороскоп за неделя, 22 юни 2025 г.
- 19:35 Директорът на Топлофикация Перник: Платили сме 60 000 000 лева към държавата за 5 години!
- 19:25 Ангела Меркел: Израел има право да се защитава в конфликта в Близкия изток
- 19:16 Криптопредприемач бил залят с бензин и транспортиран в багажник
- 19:07 В Рим аплодират Вежди Рашидов
- 18:56 Израелската армия е убила висш командир на иранските гвардейци на революцията
- 18:47 ISW: Путин използва "буферните зони" като претекст за разширяване на териториалните си претенции
- 18:37 Хакан Фидан: Израел тласка региона към катастрофа с атаките срещу Иран