
България 18.06.2024 17:01 Снимка: ДНЕС+
3-годишно дете е със счупен череп, след като майка му изхвърча с колата от пътя край Мадан
Има опасност за живота на момиченцето, 9-годишната му сестра и шофьорката са невредими
Тригодишно дете е с опасност за живота след катастрофа край Мадан. Детето е пътувало в автомобил, управляван от майка му, която на завой изгубила контрол над превозното средство, съобщи говорителят на Областната дирекция на МВР Елена Стоилова.
Семейството пътувало по главния път Смолян - Мадан. Момиченцето било на задната седалка, на детско столче, заедно с 9-годишната си сестра. На завой 31-годишната шофоьрка от село Ловци загубила контрол над превозното средство и то изхвърчало от пътя. Автомобилът преминал през стръмен склон и спрял 14 метра от платното за движение.
Майката и по-голямото дете са без наранявания.
Пострадалото дете е прието за лечение в Университетската многопрофилна болница за активно лечение "Свети Георги" в Пловдив със счупване на свода на черепа.
Взетата проба за алкохол на водачката е отрицателна. Извършен е оглед и е образувано досъдебно производство.
От МВР съобщиха по-рано, че един човек е загинал, а 34 души са ранени при 27 катастрофи в страната за изминалото денонощие. В София са станали 35 леки и една тежка катастрофа с един пострадал, при които няма жертви.
От началото на месеца в страната е имало 370 пътни инцидента с 19 загинали и 442 ранени. Катастрофите от началото на годината са 2895, със 168 жертви и 3588 ранени.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10078 |
![]() |
1 | 2.25925 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.16705 |
![]() |
1 | 1.67408 |
Последни новини
- 17:19 Цветята, които не трябва да подрязваме през лятото
- 17:05 Гори пожар край Рилския манастир, на място действа хеликоптер от ВВС
- 16:54 Татяна Дончева върна понятието „добрите сили“, поиска обединение и да се спре с инфантилизма
- 16:41 35-ма пили водачи излови МВР за ден
- 16:29 Желязков: Няма данни за превишаване на правомощия от страна на МВР при ареста на варненския кмет
- 16:18 Пожар в автоморга в Русенско
- 16:09 Николай Нанков: Те спират строежите, ние ги завършваме
- 15:56 Делян Добрев: Кирил Петков понесе отговорност, без да е пряко замесен