250 червени от Варна начело с Гуцанов на Бузлуджа

България 02.08.2010 09:44

250 симпатизанти и членове на БСП от Варна се качиха на връх Бузлуджа за традиционния годишен събор на партията, на който честваха 119 години от създаването й. Около 100 от варненците са членове на Младежкото обединение на Столетницата.

Сред местните червени е бил и Борислав Гуцанов, който вече е на свобода, след като бе арестуван по време на операция „Медузите”, в края на март. Това е първата му партийна изява след ареста. Гуцанов бил радушно приет от съпартийците си, и дори се качил на сцената на връх Бузлуджа, заедно с лидера на БСП Сергей Станишев и цялото Изпълнително бюро на партията.

На Бузлуджа Столетницата представила и кампанията си за прием на нови членове. Общо са били връчени 119 нови партийни книжки. 10-15 от тях са за членове от повечето общини на Варненския регион.

Ден преди събора червените младежи от морската столица са били в Казанлък, заедно с представители на обединението от други градове. Там те разисквали своите виждания за лявата политика и каузите на БСП. На финала на форума младите социалисти представили и своята визия за политическите новини през 2030 г. Според тях, през въпросната година на събора на Бузлуджа Сергей Станишев все още ще е лидер на партията и ще говори пред поне половин милион социалисти. /pozvanete.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355