България 19.11.2022 11:05 Снимка: ДНЕС+
25-те стотинки отстъпка върху горивата остава и през декември
Отстъпката за горивата от 25 стотинки на литър горива ще продължи до края на годината, а служебното правителство обмисля продължаване и през следващата година, но вече таргетирано според доходите на хората, както и според "тези, които ползват транспорт", т.е. хората, които ползват обществен и железопътен транспорт.
Това посочи в студиото на Нова телевизия министърът на транспорта и вицепремиер в служебното правителство Христо Алексиев.
40 млн. лв ще са нужни за декември месец, а правителството вече ги е осигурило. Мярката обаче ще бъде преосмислена и променена за следващата година.
Затова и Христо Алексиев обръща внимание на народните представители, че трябва да се съсредоточат върху облагането на свръхпечалбите в енергийния сектор.
Правителството остава съсредоточено върху усилията за намаляване на цените в енергоизточниците. И в момента България остава с едни от най-евтините горива в Европа, а проблемът остава в доходите на хората.
Данните за октомври показват обаче, че инфлацията вече върви надолу. Това се случва за първи път. Договарянето на по-висока минимална работна заплата обаче трябва да стане на ниво социални партньори, обясни Христо Алексиев.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:42 Медведев скастри Финландия за "отвратителната ѝ русофобия"
- 18:33 2025 г. е най-горещата в историята на Великобритания
- 18:24 Йемен започва мирна операция срещу сепаратистите, подкрепяни от ОАЕ
- 18:14 Оставиха в ареста обвиняемия за убийството на жена, открита в трафопост в София
- 18:05 Румъния вдигна изтребители заради руски дронове
- 17:56 Ердоган ще обсъди с Тръмп Украйна и Газа в понеделник
- 17:47 Земетресение от 3,7 в Благоевградско
- 17:37 Удължиха ареста на бившия президент на Южна Корея